به نظر می‌رسد که روسیه قصد دارد خودش را برای استخراج ارز دیجیتال با گاز سوزاندنی آماده کند


دولت روسیه علیرغم تردید در قانونی کردن تجارت و پرداخت ارزهای دیجیتال، همچنان به برقراری ارتباط با بازیگران اصلی صنعت استخراج ارزهای دیجیتال ادامه می دهد.

 غول گاز دولتی روسیه، گازپروم نفت، با BitRiver، بزرگترین تامین کننده خدمات کولوکیشن استخراج رمزنگاری در روسیه، وارد همکاری شده است.  شرکت گازپروم در تاریخ 16 ژوئن رسماً اعلام کرد که گازپروم به مراکز داده شریک BitRiver برق تولید شده از گاز نفتی مرتبط را ارائه خواهد کرد.

 به عنوان بخشی از این همکاری، BitRiver یک زیرساخت دیجیتال مبتنی بر میادین نفتی که گازپروم خدمات استخراج کریپتو از گاز فلر ارائه می دهد، توسعه خواهد داد.

 معاون اول مدیرعامل گازپروم وادیم یاکولف تأکید کرد که مدل تجاری گازپروم، خود، کار با دارایی های دیجیتال را متصور نیست.  وی خاطرنشان کرد: این غول گازی بیشتر به دنبال بهینه سازی استفاده از منابع انرژی برای فعال کردن انرژی های تجدیدپذیر با فعال کردن “راه های جدید استفاده مفید از گاز نفتی همراه” است.

 گازپروم یکی از بزرگترین شرکت های نفت و گاز روسیه و همچنین یکی از بزرگترین تامین کنندگان گاز اتحادیه اروپا است.  طبق گزارش ها، این غول نفتی در سال 2019 به عنوان سومین تولیدکننده بزرگ انتشار کربن در جهان رتبه بندی شده است.

 بر اساس این اعلامیه، پروژه‌های استخراج کریپتو با سوخت گاز مشعل به‌ویژه هنگام کار در میادین نفتی جدید که زیرساخت انتقال گاز ندارند، مهم هستند.  گزینه دیگر ایجاد چنین پیشرفت‌هایی در میادین نفتی دورافتاده در مناطق سیبری است زیرا چنین میدان‌هایی با برق مازاد و تدارکات گاز مشعل غیرمنفعت مرتبط هستند.

 ایگور رانتس، بنیانگذار و مدیر عامل BitRiver خاطرنشان کرد که مشارکت جدید با گازپروم بخشی از برنامه بلندپروازانه این شرکت برای افزایش ظرفیت کل برق به 2 گیگاوات در دو سال آینده است.

 دولت روسیه قبلاً پروژه ای را برای استخراج بیت کوین با گاز نفتی مرتبط در اکتبر 2021 در نظر گرفته بود.

روسیه بازیگر اصلی در بازارهای جهانی انرژی و همچنین استخراج بیت کوین (BTC) است.  طبق شاخص مصرف برق کمبریج بیت کوین، این کشور سومین تولیدکننده بزرگ نرخ هش بیت کوین در جهان از آگوست 2021 بود.  طبق آخرین به روز رسانی شاخص، روسیه به رتبه پنجم سقوط کرد زیرا نرخ هش بیت کوین آن در ژانویه 2022 از 13.6 EH / ثانیه در آگوست 2021 به 8.6 EH / ثانیه کاهش یافت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 5 =