بیتکوین


به نظر می رسد بیت کوین (BTC) پس از تثبیت شدید در هفته گذشته، در حدود پایین ترین سطح سال 2022 تثبیت شده است.  این توکن اکنون کمی بالاتر از سطح 30000 دلار معامله می شود.

 بخش عمده ای از کاهش بیت کوین ناشی از نگرانی در مورد افزایش تورم و افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو بود – دو عاملی که انتظار می رود همچنان بر بازار تاثیر بگذارند.  بیت کوین برای مدت کوتاهی به 29000 دلار کاهش یافت و سپس به بالای 30000 دلار بازگشت.

 اکنون به طور گسترده انتظار می رود که این سطح یک پایه پشتیبانی قوی برای بیت کوین فراهم کند.  این توکن در حال حاضر خریدهای مقرون به صرفه ای را با این انتظار که کف بالقوه پیدا کرده است جذب می کند.

حتی با وجود اینکه بیت کوین با کمترین قیمت از جولای 2021 معامله می شود، معامله گران آماده نیستند که اجازه دهند توکن بیش از این سقوط کند.  در میان انباشت گسترده، السالوادور نیز BTC را با قیمت های مقرون به صرفه خریداری کرده است.

 تحلیلگران همچنین انتظار دارند که این توکن، حداقل در کوتاه مدت، جایگاه خود را حفظ کند.

سطح حمایت 30 هزار دلاری در میان معامله گران از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است و هیچ کس نمی خواهد شاهد کاهش قیمت به زیر این سطح باشد زیرا به عملکرد قیمت آسیب جدی وارد می کند.

 همچنین انتظار می رود که بهبود احتمالی در بازارهای سهام ایالات متحده به حمایت از بیت کوین کمک کند.  این توکن در سال جاری تا حد زیادی شاخص فناوری سنگین نزدک را ردیابی کرده است.

بر اساس داده های CNBC، معاملات آتی سهام ایالات متحده بین 1٪ تا 2٪ افزایش یافته است و اندیکاتورهای نزدک در محدوده بالایی معامله می شوند.  این پس از یک جلسه کبودی برای وال استریت در روز دوشنبه رخ می دهد.

 اما با توجه به اینکه بیت کوین زیان نزدک را در روز دوشنبه ردیابی کرد، به نظر می رسد که این توکن بهبودی در شاخص فناوری سنگین را دنبال کند.

 داده‌های کایکو، تحلیلگر بلاک چین نشان می‌دهد که همبستگی بین BTC و شاخص در حال حاضر در بالاترین حد خود قرار دارد.

 به نظر می رسد که کاتالیزورهای کمی در کریپتو وجود داشته باشد که این همبستگی را در میان مدت به چالش بکشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 4 =