بیت کوین عملکرد بهتری نسبت به بازارهای مالی داشته است

بیت کوین عملکرد بهتری نسبت به بازارهای مالی داشته است

بیت کوین عملکرد بهتری نسبت به بازارهای مالی داشته است

بیت کوین در ۷ سال از ۱۰ سال گذشته عملکرد بهتری نسبت به بازارهای مالی داشته است.

بیت کوین (BTC) مدت‌ها است که با نوسانات بالا همراه بوده است و ارز دیجیتال تلاش می‌کند تا به یک دارایی مالی اصلی تبدیل شود. علیرغم نوسانات، دارایی بازده قابل توجهی را در طول سال ها ثبت کرده است و محصولات مالی سنتی را کوچکتر کرده است.

به طور خاص، در طول دهه گذشته، بیت کوین به عنوان دارایی با بهترین عملکرد در هفت سال از ده سال گذشته ظاهر شده است. جالب اینجاست که برای سه سالی که بیت کوین نتوانست در رتبه اول قرار بگیرد، این دارایی بدترین عملکرد را داشت، داده های به اشتراک گذاشته شده توسط استراتژیست سرمایه گذاری رائول پال در 13 دسامبر نشان می دهد.

برخی از محصولاتی که در طول هفت سال نسبت به بیت کوین عملکرد بهتری داشته اند عبارتند از: شاخص S&P 500، شاخص دلار و ترازنامه فدرال رزرو.

کمترین بازده بیت کوین با مراحل فعالیت دارایی در بازار نزولی مصادف شده است، مانند سال 2014 که شاخص گلکسی بیت کوین بلومبرگ عملکرد 57.51-% را ثبت کرد، در حالی که در سال 2018، ارزش آن در 74.28- بود.

بعلاوه، بیت کوین نیز با بازدهی 61.97-% به عنوان بدترین دارایی در سال 2022 رتبه بندی می شود. قابل توجه است که عملکرد بیت کوین در سال 2022 با این دارایی که بیشتر با محصولات مالی سنتی مانند سهام مرتبط است ظاهر شده است.

در عین حال، هر دو طبقه دارایی تحت تأثیر تورم فزاینده و تهدید افزایش نرخ بهره قرار گرفته اند که سرمایه گذاران را به حاشیه رانده است.

علاوه بر این، بیت کوین و بازار کریپتو در تلاش هستند تا پس از یک سری حوادث پرمخاطب مانند سقوط اکوسیستم Terra (LUNA) و سقوط صرافی ارزهای دیجیتال FTX در کنار یک سری پرونده های ورشکستگی رمزارزها، بهبود یابند. این رویدادها تا حدی منجر به سوالاتی در مورد پایداری بازار کریپتو شده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + 3 =