در حالی که نرخ هش بیت کوین بالای 200 اگزاهش در ثانیه (EH/s) باقی مانده است، طی دو هفته گذشته دشواری استخراج شبکه در بالاترین حد خود (ATH) یعنی 31.25 تریلیون بوده است.  با این حال، پس از استخراج 289 بلاک یا تقریباً دو روز دیگر، تخمین زده می‌شود که سختی استخراج بیت‌کوین 3.67 درصد کاهش یابد و به ماینرها پس از دشواری اخیر ATH آرامش بخشد.

 تغییر سختی بعدی بیت کوین می تواند به ماینرها استراحت بدهد

 در زمان نگارش این مقاله، هش‌ریت شبکه بیت‌کوین (BTC) پس از رسیدن شبکه به ATH در ۲ می ۲۰۲۲، حدود ۲۱۰ تا ۲۲۵ EH/s است. در آن روز، هش‌ریت بیت‌کوین در ارتفاع بلوک ۷۳۴۵۷۷ به ۲۷۵.۰۱ EH/s رسید.

 علاوه بر این، از 27 آوریل، الگوریتم تنظیم سختی شبکه بلاک چین (DAA) دو برابر افزایش یافت و در 10 می به 31.25 تریلیون رسید. ارتفاع دشواری آن را به سخت ترین زمان برای استخراج BTC و بالاتر از DAA تبدیل کرده است.  قیمت BTC در 30 روز گذشته بیش از 23 درصد کاهش یافته است.

 استخراج‌کنندگان بیت‌کوین هنوز سودآور هستند، اما داده‌های asicminervalue.com نشان می‌دهد که استفاده از نرخ‌های مبادله بیت‌کوین امروزی و هزینه برق 0.12 دلار در هر کیلووات ساعت (کیلووات ساعت) باعث می‌شود که امروزه تنها 27 دکل استخراج سود کنند.

 Canaan Avalonminer 1246 با 90 TH/s می تواند سود تخمینی حدود 1.34 دلار در روز در سود BTC داشته باشد.  در حالی که سختی بیشتر از همیشه و قیمت پایین‌تر است، استخراج‌کنندگان بیت‌کوین ممکن است در دو روز پس از تغییر DAA دچار مشکل شوند.

 انتظار می رود استخراج کنندگان بیت کوین در 2 روز شکست بخورند، تخمین زده می شود که سختی استخراج به 4٪ کاهش یابد.

تغییر سختی تخمین زده شده، حداقل در زمان نگارش مقاله، می تواند 3.67 درصد پس از استخراج 289 بلوک کاهش یابد.  دو روز دیگر دشواری از 31.25 تریلیون ATH به 30.11 تریلیون کاهش می یابد.  البته، DAA تخمین زده می تواند در طول مدت زمانی که برای استخراج 289 بلاک بیت کوین طول می کشد، افزایش یا کاهش یابد.

 در همین حال، طی سه روز گذشته، Foundry USA برترین استخر استخراج بیت کوین از نظر بلاک های یافت شده و هش ریت بوده است.  Foundry به 45.92 EH/s قدرت هش فرمان می دهد که معادل 21.80 درصد هش ریت BTC است.  عملیات استخراج 87 بلوک از 399 بلوک را در سه روز گذشته پیدا کرده است.

 Antpool Bitmain 14.29% از هش ریت جهانی یا 30.08 EH/s را کنترل می کند.  Antpool تقریباً 57 بلوک از 399 بلوک یافت شده در طول دوره سه روزه را پیدا کرده است.  امروزه تنها 12 استخر استخراج شناخته شده وجود دارد که هش ریت را به شبکه BTC اختصاص می دهند و 0.25 درصد از هش ریت توسط ماینرهای مخفی کار می شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *