تسلا 218 میلیون دلار بیت کوین

تسلا ایلان ماسک هنوز ۲۱۸ میلیون دلار بیت کوین دارد!

بر اساس اسناد منتشر شده توسط سازنده خودروهای الکتریکی قبل از تماس با سرمایه گذاران در سه ماهه سوم، دارایی بیت کوین تسلا نسبت به سه ماهه دوم سال 2022 بدون تغییر باقی مانده است.

در گزارش تسلا که روز چهارشنبه برای عموم منتشر شد، این شرکت می‌گوید که هنوز ۲۱۸ میلیون دلار بیت‌کوین در اختیار دارد. در ماه جولای، تسلا اعلام کرد که 75 درصد از دارایی های بیت کوین خود را فروخته است، یعنی حدود 936 میلیون دلار در آن زمان. پس از فروش، تسلا گزارش داد که تا پایان ژوئن به نگه داشتن 222 میلیون دلار دارایی دیجیتال در ترازنامه خود ادامه می دهد.

ماسک در جریان تماس با سرمایه گذاران سه ماهه دوم گفت که شرکت بیت کوین خود را برای آزاد کردن پول نقد به دلیل ادامه قرنطینه های ناشی از COVID در چین فروخته است. او توضیح داد: «با توجه به عدم قطعیت قرنطینه‌های COVID در چین، برای ما مهم بود که موقعیت نقدی خود را به حداکثر برسانیم.

با وجود این فروش، تسلا پس از MicroStrategy با 130000 BTC (حدود 2.48 میلیارد دلار) و Galaxy Digital Holdings با 16400 BTC (حدود 313 میلیون دلار) یکی از بزرگترین دارندگان بیت کوین توسط یک شرکت سهامی عام باقی مانده است.

طرح ماسک برای خرید توییتر و نبرد حقوقی متعاقب آن بر سر خروج از معامله، در تصمیم آن زمان تاثیری نداشت و به نظر نمی‌رسد که موضع شرکت در قبال رمزارزها را تغییر داده باشد.

در ماه سپتامبر، پیام‌های فاش شده نشان می‌داد که ثروتمندترین مرد جهان با کارآفرینان مختلف فناوری، از جمله جک دورسی از شرکت Block و سم بنکمن فرید از FTX، درباره آینده بالقوه پلتفرم رسانه‌های اجتماعی محبوب گفتگو می‌کند. یکی از ایده‌های مطرح شده شامل افزودن گزینه پرداخت با استفاده از ارز دیجیتال مورد علاقه ماسک، Dogecoin بود.

ماسک گفت، ایده این بود که کاربران مبلغ ناچیزی را برای ثبت یک پیام در زنجیره بپردازند، که با نیاز به 0.1 Doge برای ارسال یا ارسال مجدد نظرات، اکثر اسپم ها و ربات ها را کاهش می دهد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *