تصمیم گیری بین رکود یا تورم طولانی؟!


محمد الاریان، مشاور ارشد اقتصادی آلیانز می گوید که فدرال رزرو باید بین دو اشتباه سیاستی تصمیم گیری کند.  یکی خطر ایجاد رکود و دیگری می تواند تورم را تا سال 2023 طولانی کند. این اقتصاددان تاکید کرد: “من فکر می کنم زمان فرود نرم گذشته است.”

 محمد الاریان در مورد تورم، رکود و اقتصاد ایالات متحده

 محمد الاریان، اقتصاددان، در مصاحبه ای با بلومبرگ روز جمعه بحث کرد که اقتصاد ایالات متحده به کجا می رود و برنامه فدرال رزرو برای تحت کنترل درآوردن تورم.

 الاریان مشاور ارشد اقتصادی در آلیانز، مادر شرکتی PIMCO، یکی از بزرگترین مدیران سرمایه گذاری است، جایی که او مدیرعامل و مدیر سرمایه گذاری مشترک بود.  او همچنین رئیس کالج کوئینز، دانشگاه کمبریج است.

 از او پرسیده شد که در شرایط فعلی اقتصادی چه چیزی برای جروم پاول، رئیس فدرال رزرو امکان پذیر است.  این اقتصاددان پاسخ داد که «در بهترین حالت، این همان چیزی است که رئیس پاول آن را فرود «نرم» نامید.

 او ادامه داد: «ما می‌توانستیم این کار را انجام دهیم، اما این به معنای حرکت فدرال‌رزرو ۹ ماه پیش بود.  باید داشته باشد.  این کار را نکرد.  بنابراین، به جای انقباض به یک اقتصاد رو به رشد و پویا، به سمت یک اقتصاد کند می شود.

 این اقتصاددان با اشاره به اینکه “به دست آوردن یک فرود نرم بسیار دشوار است” اظهار داشت: “بهترین چیزی که می توانید در حال حاضر به آن امیدوار باشید فرود نرم است.”  با این حال، او گفت که احتمال وقوع آن “به اندازه ای که [او] می خواهد زیاد نیست.”

 الاریان در ادامه اظهار داشت:

 فدرال رزرو باید بین دو اشتباه سیاستی تصمیم گیری کند.  ترمزها را خیلی محکم بکوبید و خطر رکود اقتصادی را به خطر بیندازید یا روی ترمزها در یک الگوی توقف حرکت کنید … و خطر تورم تا سال 2023.

 اقتصاددان آلیانز تنها کسی نیست که هشدار می دهد که اقتصاد ایالات متحده ممکن است به سمت رکود پیش رود.  ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا هفته گذشته گفت که ما یا در حال حاضر در رکود هستیم یا به آن نزدیک می شویم.  با این حال، او آن را به عنوان یک چیز خوب می بیند.

Blackrock، بزرگترین مدیر دارایی جهان با نزدیک به 10 تریلیون دلار تحت مدیریت، هفته گذشته به طور مشابه گفت:

 اگر آنها [فدرال رزرو] نرخ های بهره را بیش از حد افزایش دهند، خطر ایجاد رکود را دارند.  اگر آنها به اندازه کافی سفت نشوند، خطر تبدیل به تورم فراری می شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + نوزده =