افزایش 80 درصدی کاربران بلاک چین

تعداد افرادی که در فضای بلاک چین کار می کنند هر سال 80٪ افزایش می یابد

با توجه به بیشتر شدن علاقه افراد نسبت به تکنولوژی بلاکچین و ارز های دیجیتال، افراد شاغل در این حوزه هر روز در حال افزایش است.

به طور کلی، بر اساس یک گزارش که توسط پلتفرم شبکه  LinkedInو صرافی ارزهای دیجیتال و مبادلات  OKXانجام شده که در 10 آگوست منتشر شده است، تعداد افراد شاغل در صنعت بلاک چین تا ژوئن 2022 نسبت به سال قبل 76 درصد افزایش یافته است.

بر اساس تحقیقات، ایالات متحده، هند و چین سه کشور برتر جهان در زمینه در دسترس بودن صنعت بلاک چین هستند. هند با نرخ رشد 122 درصدی، کشوری است که سریع ‌ترین رشد صنعت بلاک چین را در سراسر جهان دارد. پس از آن، کانادا با نرخ رشد 106 درصد و در رتبه سوم، سنگاپور با 92 درصد قرار دارند.

در میان 10 کشور برتر تقاضای کار در زمینه بلاک چین، اسپانیا با 609 درصد بیشترین نرخ رشد را از نظر تعداد لیست مشاغل مرتبط با فناوری بلاک چین داشت. کانادا با نرخ رشد 560 درصدی و هند با 145 درصد در رتبه سوم قرار دارند.

تعداد افراد شاغل در بخش های مالی بیشترین افزایش را در صنعت بلاک چین دارد که 19 درصد از کل را به خود اختصاص داده است.

بعد از آن از نظر رتبه بندی، رشته های مهندسی هستند که 16 درصد از کل را تشکیل می دهند. صنعت بلاک چین در رشته های توسعه کسب و کار، فناوری اطلاعات و فروش با 6 درصد در رتبه پنج لیست برتر قرار می گیرد.

تا ژوئن 2022، از نظر آگهی ‌های شغلی، رشته های مهندسی در صدر تقاضای جهانی برای مشاغل بلاک چین هستند و بعد از آن فناوری اطلاعات است. مدیریت محصول، بازاریابی و منابع انسانی در انتها هستند. گروه مشاغل مالی با آنکه از نظر استعداد در رتبه اول قرار دارند اما از نظر تقاضای استخدام در رتبه ششم است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *