طبق داده‌های Glassnode، تعداد کل اتر (ETH) قفل‌شده در Eth 2.0 اتریوم از 12.764 میلیون فراتر رفته است.

 از زمانی که استیکینگ Eth 2.0 در نوامبر 2020 فعال شد، 398000 اعتبارسنجی منحصربه‌فرد اتر را در زنجیره beacon با 19800 اعتبارسنجی اضافی در 30 روز گذشته ذخیره کرده‌اند.  تعداد کل اترهای سهام در حال حاضر معادل 10.73 درصد از عرضه در گردش است و با قیمت های امروزی تقریباً 23.2 میلیارد دلار ارزش دارد.

استکینگ مستلزم واریز 32 Eth برای فعال کردن نرم افزار اعتبارسنجی است.  درست مانند روشی که بلاک چین‌های اثبات کار برای اعتبارسنجی تراکنش‌ها به استخراج‌کنندگان متکی هستند، مکانیسم اجماع اثبات سهام نیز برای تأیید تراکنش‌ها با اجرای گره‌ها به «استیکرها» متکی است.  این امر باعث می‌شود که بلاک چین سهامداران پاداش با ETH را در این فرآیند ایمن نگه دارد.  اعتبارسنجی‌کنندگان در حال حاضر 4.14 درصد پاداش سالانه برای شرط‌بندی در Eth 2.0 دریافت می‌کنند.

 Eth 2.0.  همچنین به عنوان “Serenity” شناخته می شود، یک تغییر چند مرحله ای از شبکه اتریوم از اثبات کار، به مکانیزم اجماع اثبات سهام است.  هدف این تغییر، افزایش مقیاس پذیری، کارایی و سرعت شبکه است.  شبکه کنونی PoW با چندین کاستی مواجه شده است که بدترین آنها هزینه های بالای گاز است.

 اتریوم همچنان توسعه‌یافته‌ترین شبکه بلاک‌چین است و بیشترین درصد پروژه‌هایی را که وارد وب ۳ می‌شوند را جذب می‌کند. همچنین این شبکه بیشترین تعداد تراکنش‌ها را دارد که گاهی اوقات باعث تراکم و قیمت‌های گزاف می‌شود.

 انتقال اتریوم به PoS در سه مرحله، زنجیره Beacon، The Merge و Shard انجام می‌شود.  در بالای این مراحل، شبکه‌های آزمایشی کوچک‌تری قرار دارند که به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهند برنامه‌ها و ویژگی‌ها را در یک محیط کنترل‌شده آزمایش کنند.  در حال حاضر، Eth 2.0 در شبکه آزمایشی عمومی موسوم به “Ropsten” قرار دارد، یک دوره خشک عمده قبل از ادغام در ماه اوت.

 جدای از پیشرفت های ذکر شده، به محض اینکه Eth 2.0 به شبکه اصلی تبدیل شود، شبکه قادر خواهد بود تا 100000 تراکنش در ثانیه را انجام دهد.  در حال حاضر، شبکه PoW تنها حدود 30 تراکنش در ثانیه را پشتیبانی می کند، که مشکل بی وقفه هزینه های تراکنش را توضیح می دهد.  همچنین انتظار می‌رود که Eth 2.0 ردپای کربن شبکه را تا 99 درصد کاهش دهد و ارز دیجیتال را به عنوان انتخاب بزرگ «سبز» برای توسعه‌دهندگان و کاربران کریپتو قرار دهد.

 در 24 ساعت گذشته، اتر با افزایش اسمی 2.42 درصدی مواجه شد، زیرا بازار گسترده‌تر ارزهای دیجیتال نسبتاً خاموش بود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *