ارتقا جدید اتریوم

تغییرات آینده اتریوم قیمت فی آن را کاهش نمیدهد

شایعات و تصورات نادرستی در مورد تغییرات اتریوم وجود دارد زیرا یکی از مورد انتظارترین رویدادهای سال های اخیر در فضای ارزهای دیجیتال است. تیم اتریوم در یک پست وبلاگ جدید به برخی از این تصورات غلط پرداخته است، زیرا تا چند هفته دیگر منتشر خواهد شد.

زمانی که شبکه اصلی اتریوم با سیستم اثبات سهام Beacon Chain ادغام شود، مکانیسم اثبات کار فعلی به پایان خواهد رسید. از آنجایی که این مکانیسم انرژی بسیار کمی مصرف می کند، مصرف انرژی اتریوم 99.5٪ کاهش می یابد.

اما بنیاد اتریوم روز چهارشنبه تصریح کرد که ارتقای موقت اثبات سهام بعدی شبکه، که به نام «ادغام» شناخته می‌شود، هزینه‌ های فی را کاهش نخواهد داد. بنیانگذاران اتریوم درباره این موضوع گفتند:
هزینه های فی تقاضای شبکه، نسبت به ظرفیت شبکه است. ادغام استفاده از اثبات کار، انتقال به اثبات سهام برای اجماع را باطل می‌کند، اما هیچ پارامتری را که مستقیماً بر ظرفیت یا توان شبکه تأثیر می‌گذارد، تغییر آنچنانی نمی‌دهد.

طبق گفته The Merge که هدف آن ترکیب لایه اجرای شبکه اصلی اتریوم با لایه اجماع کاملاً جدید اثبات سهام Beacon Chain است، استخراج انرژی بر غیرضروری خواهد بود. پیش بینی می شود در سه ماهه سوم یا آخر سال 2022 این ادغام اتفاق بیفتد. علیرغم این واقعیت که بسیاری از معامله گران و سرمایه گذاران به طور یکسان اتر را برای آماده سازی به روز رسانی Merge خریداری کردند، به نظر می رسد برخی با این باور اشتباه که ظرفیت شبکه پس از شروع به روز رسانی افزایش می یابد، این کار را انجام داده اند.

این بنیاد همچنین این ادعا را که «32 ETH برای اجرای یک گره (node) نیاز است» را نادرست اعلام کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *