تلاش سامانه سوئیفت برای ارائه خدمات در حوزه ارزهای دیجیتال


سوئیفت، پروتکل پرداخت بین بانکی و سیستم پیام رسانی، اعلام کرده است که در حال کار برای اتصال پروتکل های مختلف ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) در حال توسعه است.  این شرکت با Capgemini، ارائه‌دهنده خدمات دیجیتال، یک سری آزمایش‌ها را انجام داده است تا اطمینان حاصل شود که مجموعه جدید CBDC‌ها دارای قابلیت‌های پرداخت برون مرزی و حواله هستند.

 SWIFT برای مدرنیزه کردن سیستم های اتصال تنظیم شده است

 سوئیفت، پروتکل اتصال بانک و پرداخت، در تلاش است تا خدمات خود را به گروه آتی ارزهای دیجیتال بانک مرکزی ارائه دهد.  این تعاونی متعلق به اعضا اعلام کرده است که در حال انجام آزمایش‌هایی با پلتفرم‌های غیرمتمرکز است تا اطمینان حاصل کند که حواله‌ها و پرداخت‌های مرزی برای کاربران این ارزها در آینده در دسترس خواهد بود.

 برای سوئیفت، اتصال این نوع جدید ارز برای موفقیت آن بسیار مهم خواهد بود.  در حالی که در حال حاضر تعداد زیادی CBDC فعال نیستند، طبق گزارش های بانک تسویه بین المللی، نه بانک مرکزی از هر ده بانک مرکزی اکنون در حال بررسی امکانات CBDC هستند، به این معنی که علاقه به این موضوع وجود دارد.

 نیک کریگان، رئیس بخش نوآوری سوئیفت، در مورد اهمیت این اتصال متقابل اظهار داشت:

 سیستم‌های مختلف و CBDC‌های مختلف باید بتوانند به طور مؤثر با هم کار کنند، در غیر این صورت توانایی کسب‌وکارها و مصرف‌کنندگان برای پرداخت‌های بین‌مرزی بدون اصطکاک با استفاده از CBDC‌ها را مختل می‌کند.

 آزمایشات CBDC

 آزمایش‌هایی که SWIFT با مشارکت Capgemini، یک شرکت خدمات دیجیتال انجام می‌دهد، توانایی این ارزهای جدید را برای مبادله در میان سیستم‌های مختلفی که برای انجام چنین عملکردهایی طراحی نشده‌اند، آزمایش می‌کند.

 در حالی که عملکرد داخلی سیستم برای عموم توضیح داده نشده است، سوئیفت تصریح می‌کند که بخشی از زیرساخت‌های پرداخت موجود، از جمله استانداردهای پیام‌رسانی بانکی موجود و مدل‌های احراز هویت، ISO 20022 و زیرساخت کلید خصوصی سوئیفت در حال استفاده مجدد است.

 تاکنون، آزمایش‌هایی که از چندین پلتفرم دفتر کل غیرمتمرکز مانند Corda و Quorum استفاده می‌کنند، نشان می‌دهند که می‌توان به اهداف پیشنهادی دست یافت.  این بدان معناست که CBDC ها می توانند با ارزهای سنتی فیات با استفاده از سیستم های سوئیفت، در مرحله انتقالی به دیجیتالی شدن کامل، همزیستی کنند.

 سوئیفت همچنین به امکان گنجاندن انواع دیگر دارایی های رمزنگاری شده در شبکه خود اشاره کرد، زیرا آنها در سطح جهانی تنظیم می شوند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + شش =