تهدید اپل به حذف توییتر از اپ استور

تهدید اپل به حذف توییتر از اپ استور

به نظر می رسد ماسک تأیید می کند که تعدیل محتوای توییتر برای اپل یک مشکل است. ماسک در پاسخ به این سوال که آیا اپل حضور توییتر در اپ استور را تهدید می‌کند یا در غیر این صورت خواستار تعدیل می‌شود، ماسک پاسخ داد: بله.

برای اظهار نظر با اپل تماس گرفته شده است.

در اوایل این ماه، رئیس سابق امنیت و اعتماد توییتر، که در پی تصاحب ۴۴ میلیارد دلاری ماسک (۳۶.۸ میلیارد پوند) استعفا داد، درباره اخراج «فاجعه‌بار» از فروشگاه‌های اپلیکیشن اپل و گوگل هشدار داد. یوئل راث در نیویورک تایمز نوشت که هرگونه اخراج از آن فروشگاه های اپلیکیشن، دریافت خدمات توییتر را برای میلیاردها کاربر بالقوه دشوار می کند. دستورالعمل‌های اپلیکیشن اپل بیان می‌کند که این شرکت برنامه‌ها را «به‌دلیل هرگونه محتوا یا رفتاری که فکر می‌کنیم خارج از خط است» رد می‌کند.

در اوایل این ماه، فیل شیلر، مدیر اپ استور اپل، حساب توییتر خود را حذف کرد که بلافاصله این گمانه‌زنی را به وجود آورد که روابط تجاری ماسک با یک توزیع‌کننده کلیدی اپلیکیشن توییتر در حال تیره شدن است.

شرکت‌ها در آن زمان گفتند که Parler، شبکه اجتماعی دست راستی که توسط رپر آمریکایی Ye خریداری شده بود، در سال 2021 توسط اپل پس از به‌روزرسانی محتوا و شیوه‌های اعتدال آن توسط اپل بازسازی شد.

یک ساعت قبل از افشای تهدید اپ استور، ماسک همچنین ادعا کرد که اپل بیشتر تبلیغات در توییتر را متوقف کرده است. او در توییتی نوشت: «اپل بیشتر تبلیغات در توییتر را متوقف کرده است. آیا آنها از آزادی بیان در آمریکا متنفرند؟» او سپس مدیر عامل اپل، تیم کوک را تگ کرد و از او پرسید: اینجا چه خبر است.

طبق گفته شرکت سنجش تبلیغات Pathmatics، اپل بین 10 تا 16 نوامبر 131600 دلار برای تبلیغات توییتر هزینه کرده است که از 220800 دلار بین 16 اکتبر تا 22 اکتبر، یک هفته قبل از بستن قرارداد توئیتر توسط ماسک کاهش یافته است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *