تورم ایالات متحده

تورم ایالات متحده فدرال رزرو را برای افزایش قیمتی بعدی آماده می کند

داده‌ های تورم ایالات متحده در هفته آینده ممکن است سیگنال‌های متفاوتی را به فدرال رزرو در آستانه یک افزایش سریع نرخ بهره بدهد، با معیار وسیعی از قیمت‌های مصرف ‌کننده که احتمالاً حتی با شتاب‌ گیری فشارهای اساسی پایین می‌آیند.

انتظار می‌ رود گزارش دولت نسبت به ماه مشابه سال گذشته 8 درصد افزایش در شاخص کل قیمت مصرف‌ کننده را نشان دهد که نسبت به 8.5 درصد در ژوئیه که هنوز از نظر تاریخی بالا است، کمتر است. با حذف انرژی و مواد غذایی، پیش‌ بینی می‌شود که CPI 6.1 نسبت به 5.9 درصد در سال گذشته افزایش یابد.

ارقام روز سه‌ شنبه، همراه با داده‌ های اخیر که نشان ‌دهنده رشد شغلی سالم، تعداد بالای پست‌ های خالی و هزینه‌ های انعطاف ‌پذیر خانوار است، به شکل‌ دهی دیدگاه مقامات فدرال رزرو در مورد ادامه افزایش نرخ ۷۵ واحد پایه دیگر کمک می‌ کند.

در سخنرانی‌ های اخیر بانک‌ های مرکزی ایالات متحده تأکید کردند که تورم بالا در واقع مستلزم هزینه‌ های استقراض بالاتری نسبت به کاهش تقاضا است، اگرچه آنها در پایان نشست 20 تا 21 سپتامبر خود را به اندازه یک افزایش باز نگه داشتند. سیاست گذاران اکنون در دوره خاموشی هستند.

لائل برینارد، نایب رئیس فدرال رزرو روز چهارشنبه در کنفرانسی گفت: «ما تا زمانی که برای کاهش تورم لازم باشد، در این وضعیت هستیم. سیاست پولی باید برای مدتی محدود کننده باشد تا اطمینان حاصل شود که تورم در حال کاهش به سمت هدف است.

علاوه بر CPI، تقویم داده های اقتصادی ایالات متحده سنگین است. گزارش‌ها شامل قیمت‌ های  تولید کننده، تولید صنعتی، نظرسنجی ‌های تولید منطقه ‌ای و احساسات مصرف‌ کننده است.

ارقام مربوط به خرده ‌فروشی به سرعت تقاضای خانوارها برای کالا در پس زمینه تورم بالا، نرخ ‌های بهره بالاتر و تغییر به سمت هزینه‌های خدمات و تجربیات اشاره می‌کند. اقتصاددانان سود قابل توجهی در خرید خرده فروشی به استثنای بنزین و وسایل نقلیه موتوری پیش بینی می کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *