توسعه‌دهنده شبکه لایتنینگ بیت کوین نرم‌افزار نود این شبکه را به‌روزرسانی کرد

لایتنینگ لبز، توسعه‌دهنده شبکه لایتنینگ (LN) بیت‌کوین (BTC)، نسخه بتا شبح لایتنینگ شبکه (lnd) – پیاده‌سازی کامل گره LN – را با پشتیبانی اضافه‌شده از آخرین به‌روزرسانی‌های پروتکل از جمله Taproot و Musig2 منتشر کرد.  ، از جمله پیشرفت های دیگر.

 lnd یک جزء نرم افزاری است که جنبه های مختلفی را در LN از جمله مدیریت پایگاه داده، تولید فاکتورهای پرداخت و لغو پرداخت ها انجام می دهد.  آخرین نسخه نرم افزاری با نام lnd 0.15 beta (v0.15-beta)، با هدف توانمندسازی توسعه دهندگان برای ایجاد راه حل هایی برای موارد استفاده بیشتر با استفاده از آخرین قابلیت های شبکه بیت کوین است.

 در این اعلامیه، مایکل لوین، رهبر رشد محصول لایتنینگ لبز فاش کرد که بیش از 50 مشارکت کننده در راه اندازی اولین نسخه این شرکت در سال 2022 شرکت کردند و افزود:

 “این نسخه پشتیبانی کامل از Taproot را از کیف پول داخلی lnd ارائه می دهد و آن را به یکی از پیشرفته ترین کیف پول های Taproot امروز تبدیل می کند.  علاوه بر این، این نسخه از یک Musig2 API آزمایشی سازگار با آخرین پیش نویس BIP پشتیبانی می کند.

 هدف اصلی MuSig2، یک طرح چند امضایی، ایجاد امکان ایجاد کلیدهای عمومی جمعی است که می توانند در خروجی های Taproot استفاده شوند، بنابراین، توانایی مجاز کردن تراکنش ها با امضاهای Schnorr را معرفی می کند.

 برخلاف نسخه‌های قبلی، نسخه بتا داده‌های اضافی را از سطل گزارش ابطال حذف می‌کند، که نشان‌دهنده کاهش 95 درصدی اندازه پایگاه داده در طول آزمایش اولیه بود.  در حالی که این به‌روزرسانی فضایی را برای حالت‌های موجود بازیابی نمی‌کند، لوین پیش‌بینی کرد که نسخه بعدی ممکن است شامل یک ویژگی مهاجرت باشد که می‌تواند فضای دیسک قدیمی را بازیابی کند.

 لایتنینگ لبز با وفادار ماندن به تعهد خود برای قابل اعتمادتر، قوی تر و ایمن تر کردن LN، کنترل بیشتری را بر اولویت های مسیریابی معرفی کرد – در نهایت به کاهش هزینه های تراکنش با شناسایی کم هزینه ترین مسیر کمک کرد.

 شبکه بیت کوین کمترین تقاضای برق سال 2022 را با 10.65 گیگاوات (GW) در 25 ژوئن ثبت کرد. در نتیجه، قدرت محاسباتی برای استخراج بلوک های BTC به 199.225 اگزاهاش در ثانیه (EH/s) کاهش یافت.

کاهش ناگهانی تقاضای برق بیت کوین به طور مستقیم با کاهش نرخ هش در ارتباط است.  نرخ هش ماینینگ با قدرت محاسباتی مورد نیاز ماینرهای بیت کوین برای استخراج موفقیت آمیز یک بلوک – یک معیار کلیدی امنیتی – مطابقت دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *