ضرر 100 میلیون دلاری بایننس

توقف شبکه BNB پس از ضرر 100 میلیون دلاری!

BNB Chain، بلاک چین صرافی رمزارز بایننس، در تاریخ 6 اکتبر به دلیل سوء استفاده از پل متقابل زنجیره ای خود متوقف شد و مهاجمان با ارزهای دیجیتال به ارزش تخمینی 100 میلیون دلار دست به کار شدند.

حساب رسمی توییتر زنجیره BNB ابتدا توقف موقت را به دلیل ‘فعالیت نامنظم’ در بلاک چین اعلام کرد اما بلافاصله بعد اضافه کرد که به دلیل سوء استفاده احتمالی است. بایننس یک به‌روزرسانی ارائه کرد که بلاک چین «در حال تعمیر» است و تمام سپرده‌ها و برداشت‌ها را به حالت تعلیق درآورد.

شایعات پیش از این در توییتر چرخیده بود که این شبکه دستخوش هک قابل توجهی شده است ، در حالی که تجزیه و تحلیل های زنجیره ای نشان می دهد که مهاجمان ادعا شده تقریباً دو میلیون BNB را مورد سوء استفاده می کنند

به‌روزرسانی بعدی توسط یک توسعه‌دهنده زنجیره BNB در Reddit تأیید کرد که این سوءاستفاده انجام شده است، و بیان کرد که تخمین‌های اولیه برای ارزش اکسپلویت بین 100 تا 110 میلیون دلار و تقریباً 7 میلیون دلار متوقف شده است.

زنجیره BNB گفت این سوء استفاده، که در BSC Token Hub انجام شد، منجر به ایجاد ‘BNB اضافی’ شد، اما به مردم اطمینان داد که سیستم‌های آن مهار شده و وجوه کاربر در حالی که به بررسی آسیب‌پذیری ادامه می‌دهد ایمن هستند.

تجزیه و تحلیل اولیه روی زنجیره توسط کاربران توییتر قبل از اعلام رسمی نشان داد که مهاجم قبل از واریز موجودی به پلتفرم وام دهی غیرمتمرکز (DeFi) ونوس پروتکل، یک میلیون BNB پاداش از طریق مرکز توکن درخواست کرده است.

زین هافمن، رهبر استراتژی پلتفرم DeFi Vesper Finance، به این نتیجه رسید که مهاجم از سوء استفاده اولیه نزدیک به 600 میلیون دلار، که بعداً توسط ژائو ارائه شد، تقریباً 100 میلیون دلار به دست آورده است.

هافمن اضافه کرد که مهاجم تقریباً بیش از 400 میلیون دلار دارایی دیجیتالی را در زنجیره BNB مسدود کرده است و احتمالاً تعداد بیشتری در پل های زنجیره ای در سمت بلاک چین BNB گیر کرده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *