طبق اعلامیه اخیر تیم بلاک چین Terra، جامعه به پیشنهادی رای داد و به تصویب رساند که قصد دارد نسخه جدیدی از بلاک چین Terra را بدون استیبل کوین الگوریتمی راه اندازی کند.  پیشنهاد حاکمیتی به نام “طرح احیای اکوسیستم Terra 2” اصلاح شده و نسخه نهایی کد پایه جدید Terra Core برای آماده شدن برای شبکه جدید منتشر شده است.

 تولد دوباره اکوسیستم Terra در 27 می اتفاق می افتد

 در 27 می، یک بلاک چین جدید راه اندازی می شود که مبتنی بر شبکه بلاک چین Terra است، اما شامل یک استیبل کوین الگوریتمی مانند terrausd (UST) نمی شود.  توکن زنجیره ای قدیمی “Luna Classic (LUNC)” نامیده می شود و توکن جدید نام قدیمی “Luna (LUNA)” را به خود می گیرد.  تیم Terra راه اندازی در 27 می را اعلام کرد و توضیح داد که پیشنهاد حاکمیتی در 25 می تصویب شد. طبق گفته تیم، آخرین کد Terra Core منتشر شده است و پایگاه کد توسط SCV Security ممیزی شده است.

 تصمیم حاکمیتی توزیع توکن جدید LUNA را که شامل 30 درصد برای استخر جامعه، 35 درصد برای دارندگان LUNA قبل از حمله، 10 درصد برای دارندگان aUST قبل از حمله، دارندگان LUNA پس از حمله 10 درصد و پس از حمله می شود، جزئیات بیشتری را شامل می شود.  دارندگان UST واجد شرایط دریافت 15 درصد از عرضه هستند.  علاوه بر این، تیم Terra اشاره کرد که کیف پول Terraform Labs، کیف پول Luna Foundation Guard و حساب ماژول توزیع استخر جامعه از LUNA airdrop حذف خواهند شد.

 موضوع توییتر تیم Terra اضافه می کند:

 حذف این کیف پول ها از لیست سفید airdrop، Terra را به یک زنجیره کاملاً متعلق به جامعه تبدیل می کند.  ما معتقدیم این گام مهمی برای توانمندسازی اکوسیستم ما است.

بحث‌های زیادی پیرامون شبکه بلاک چین Terra و چهره پروژه Do Kwon وجود دارد.  اخیراً یک سرمایه گذار LUNA که 2.4 میلیون دلار از دست داده بود به دلیل بازدید از خانه کوون و زدن در خانه او دستگیر شد.  سپس یک حساب توییتر به نام “@fatmanterra (Fatman)” وجود دارد که گفته است یک دادخواست دسته جمعی برای دریافت غرامت برای طبقه قربانیان LUNA و UST در حال برنامه ریزی است.

 فاتمن گفت که پیوستن به این اقدام رایگان خواهد بود و تیم در حال تحقیق در حوزه‌های قضایی مانند سنگاپور است که در آن حفاظت از سرمایه‌گذاری ضعیف‌تر است.  فاطمان گفت:

 من خوشحالم که اعلام کنم که سه شرکت حقوقی پیشنهاد داده اند بیش از 15 میلیون دلار (شاید بیشتر) به این مبارزه تاریخی برای عدالت اختصاص دهند – آنها به دنبال تأمین مالی پرونده هستند و هزینه ها را بر اساس احتمالی جمع آوری خواهند کرد.  این هرگز نمی توانست بدون همه شما اتفاق بیفتد.

 اما این تمام کاری نیست که Fatman انجام داده است، زیرا حساب توییتر اتهاماتی را در مورد پروژه ها و شرکای خاص مبتنی بر Terra منتشر کرده است.  در یک موضوع خاص که توسط Fatman نوشته شده است، حساب رسانه های اجتماعی می گوید که پروتکل آینه ای Terra، یک بورس اوراق بهادار غیرمتمرکز و مصنوعی، “در واقع فقط یک بازی مسخره طراحی شده برای غنی سازی Do Kwon/VCs بود.”  موضوع توییتر در مورد چگونگی تقلب در سیستم حکومتی Mirror Protocol بحث می کند.

 پلتفرم تبادل متمرکز Binance، Bybit و Huobi برای پشتیبانی از توکن جدید LUNA

 به نظر نمی رسد که تیم Terra از جنجال پیرامون پروژه و اتهامات فراوان در رسانه های اجتماعی آزاردهنده باشد.  علاوه بر این، شایعات زیادی در مورد تصمیمات Kwon و تیم توسعه Terra در رسانه های اجتماعی منتشر شده است.  Kwon به سوالات در مورد زنجیره جدید Terra، واجد شرایط بودن و توکن های LUNA ایردراپ شده پاسخ می دهد.

 تیم Terra توضیح می دهد که از نزدیک با شرکای صرافی متمرکز مانند Bybit و Binance کار می کند تا از دارندگان LUNA که سرمایه خود را در صرافی ها باقی می گذارند، حمایت کند.  Huobi Global فاش کرد که از زنجیره جدید LUNA پشتیبانی می کند.  بایننس درباره تولد دوباره شبکه جدید Terra نیز توییت کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *