تون کوین نام دامنه مخصوص خود را راه‌اندازی کرد

تون کوین نام دامنه مخصوص خود را راه‌اندازی کرد

بنیاد شبکه باز (TON) آخرین شرکت ارزهای دیجیتال است که اکوسیستم خود را با نام‌های دامنه مشابه سرویس نام اتریوم (ENS) ارتقا داده است.

 بنیاد TON روز پنجشنبه از راه‌اندازی TON DNS خبر داد، سرویس جدیدی که به کاربران اجازه می‌دهد نام‌های قابل خواندن توسط انسان را به کیف پول‌های رمزنگاری، قراردادهای هوشمند و وب‌سایت‌ها اختصاص دهند.

 مانند سایر نام‌های دامنه محبوب مرتبط با رمزنگاری مانند «.eth» یا «.crypto»، منطقه دامنه برای TON DNS «.ton» است و کاربران را قادر می‌سازد به برنامه‌های غیرمتمرکز به روشی ساده دسترسی داشته باشند.

 با استفاده از TON DNS، کاربران می توانند به جای تایپ کردن یک رشته طولانی از حروف و اعداد، از نام های دامنه ساده و کوتاه استفاده کنند.

 نام دامنه ایجاد شده با استفاده از TON DNS نه تنها به عنوان یک نام مستعار عمل می کند، بلکه آدرس کیف پول را نیز باز می کند.  بنیاد TON همچنین قصد دارد فناوری TON DNS خود را با ابزارهای TON Sites و TON Proxy که انتظار می رود در سه ماهه سوم 2022 راه اندازی شوند، ادغام کند.

 در این اطلاعیه آمده است: «بنابراین، یک نام دامنه .ton جایگزین مناسبی برای ثبت دامنه متمرکز خواهد بود که توانایی مسدود کردن خودسرانه دامنه یک وب سایت را دارند.

 در ارتباط با راه اندازی TON DNS، این بنیاد اعلام کرد که در 30 جولای اولین نام های دامنه “.ton” را به حراج خواهد گذاشت.  بنیاد TON گفت که بر اساس قراردادهای هوشمند به مدت هفت روز اجرا خواهد شد.

 در این اطلاعیه آمده است: «به ویژه، سکه‌های حاصل از فروش هر دامنه از گردش خارج می‌شوند – این توکن‌ها به یک قرارداد هوشمند ارسال می‌شوند که امکان برداشت از آن وجود نخواهد داشت.

 راه‌اندازی TON DNS از ادغام بلاک چین TON با ربات‌های تلگرام موبایل و کیف پول در اوایل سال جاری به خوبی دنبال می‌شود.  بنیاد گفت: «راه‌اندازی TON DNS نحوه تعامل کاربران با بلاک چین TON را ساده‌تر می‌کند و همچنان به TON در دسترس‌تر می‌شود.

 طبق اعلامیه روز شنبه، پشتیبانی TON DNS نیز در خدماتی مانند The Tonkeeper، TON Web Wallet و Tonscan ادغام شده است.

 این خبر اندکی پس از آن منتشر شد که بنیاد TON از تکمیل استخراج کل انتشار 5 میلیارد توکن Toncoin در روز پنجشنبه خبر داد.  پایان استخراج Toncoin نقطه عطف مهمی در توزیع TON بود و دوران جدید خود را به عنوان یک بلاک چین کاملاً اثبات شده آغاز کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک − یک =