تکنیک دفتر معاملاتی بورس چیست؟

دفتر-معاملاتی-بورس

امروز تو این مقاله تکنیکی رو یاد میگیریم که خیلی از حرفه‌ای های بازار هم از اون استفاده نمیکنن و این تکنیک استفاده از یک دفتر معاملاتی هست!

شاید خیلی از افراد هم بودن که با این تکنیک معاملات خودشون رو شروع کردن اما بعد از یکی دو سال این کار رو رها کردند. اما من از شما میخوام جزو این افراد نباشی و تا لحظه ای که در بازارهای مالی فعال هستی از تکنیک دفتر معاملاتی بورس استفاده کنی.

پس اگر میخوای حداقل 50 درصد بازدهی بیشتری داشته باشی، تا پایان این مقاله همراه من باش و کاری که میگم رو دقیق انجام بده!

تکنیک دفتر معاملاتی بورس

خیلی از افراد هستن که معامله میکنن و هیچ نظارتی روی اون معامله ندارن. یعنی نمیدونن سهمی که میفروشن رو بر چه اساسی خریده بودن؟ بر چه استراتژی؟ با چه حد سود و با چه حد ضرری؟

حالا اگر ما بتونیم خودمون رو از این دسته جدا کنیم مسلما نتایج ما هم از این دسته جدا خواهدبود و با دید بازتر و حرفه‌ای تر معامله میکنیم.

چجوری این کار رو انجام بدیم؟

حتما حتما یه دفتر تهیه کنید و تمام اطلاعات معاملاتتون رو توش بنویسید. یعنی چه اطلاعاتی؟

قیمت دقیق خرید. دلیل خرید. چه تکنیکال چه بنیادی. حد ضرر، حد سود و قیمت دقیق فروش.

این کار چه فایده ای داره؟

این دفتر معاملاتی بعد از یک سال میتونه برات معجزه کنه.

بهت نشون میده چه استراتژی بهترین نتیجه رو برات داشته یا معاملاتی که ضرر کردی چه درسی بهت داده. وقتی اینا مکتوب بشه دیگه اون اشتباهات رو تکرار نمیکنی.

در اصل تئوری این کار این هست که شما یک نگاه از بالا به پایین به معاملاتتون داشته باشید. شاید در لحظه خودتون متوجه نشید که این تصمیم منطققی بوده یا احساسی؛ اما زمانی که معاملاتتون رو مکتوب میکنید میتونید خیلی راحت تر، درست تر و منطقی تر در مورد معاملاتتون تصمیم بگیرید.

دفتر معاملات بورس

نکته مهم

فقط ازت خواهش میکنم در انجام این تمرین پشتکار داشته باشی…

خیلی از افراد بودن که با این کار شروع کردن اما بعد از مدتی به دلیل تنبلی یا حتی غرور و تعصب روی سیستم معاملاتیشون دیگه اطلاعات رو ثبت نمیکنن.

اگر شما این کار رو ادامه بدید و تا لحظه ای که ترید میکنید اطلاعاتتون رو ثبت کنید مطمئن باشید در بلندمدت جزو غول های بازار خواهید شد.

چه بازار بورس چه بازار ارز دیجیتال و چه هر بازار دیگری

 

کلام اخر

ازت میخوام حتما برای این کار برنامه ریزی کنی و انجامش بدی. و اگر این کار رو تا الان انجام میدادی بنویس مهم‌ترین درسی که از معاملات شکست‌خورده‌ت گرفتی چی بوده!

حتما برامون کامنت بذار و کامنت‌ های دیگران رو بخون تا همه با هم بیشتر یاد بگیریم

6 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 5 =