تیم DEI در حال تلاش برای بازگشت


استیبل کوین Dei (DEI) شرکت Deus Finance آخرین استیبل کوینی است که پیوند 1 به 1 خود را با دلار آمریکا از دست داده است.  این سکه در حال حاضر با قیمت 0.64 دلار معامله می شود، زیرا این کاهش به دنبال از دست دادن چندین استیبل کوین الگوریتمی در هفته گذشته است که قابل توجه ترین آنها استیبل کوین الگوریتمی TerraUSD (UST) بود.

 Deus Finance از توکن‌های DEUS و DEI برای پروتکل DeFi خود استفاده می‌کند، جایی که برش 1 DEI به 1 دلار وثیقه نیاز دارد.  به عنوان مثال، هنگام بازخرید یک DEI، اگر در وهله اول از USDC به عنوان وثیقه برای ایجاد DEI استفاده شود، کاربران 80 درصد ارزش را در USDC و 20 درصد را در DEUS دریافت می کنند.

 این مهم است زیرا نسبت وثیقه به 43% کاهش یافت.  طبق داده‌های Deus Finance، وثیقه کم به معنای بازخرید توکن‌های DEI دشوار است زیرا سرمایه کافی در پشت استیبل کوین وجود ندارد.

 معامله گران از این عدم تطابق آربیتراژ استفاده می کنند، سکه های DEI می خرند و آنها را با وثیقه به ارزش 1 دلار مبادله می کنند و اوضاع را بدتر می کند.  Deus Finance با توقف فرآیند بازخرید به منظور تلاش برای تثبیت سکه واکنش نشان داد.

برخلاف سکه‌های متمرکزتر مانند تتر (USDT) یا کوین USD (USDC) که توسط دارایی‌های دلاری پشتیبانی می‌شوند، قرار بود استیبل کوین‌های الگوریتمی به طور خودکار به قیمت ارز دیگری متصل شوند.

 ربات‌های آربیتراژ، که به طور همزمان دارایی مشابه را می‌خرند و می‌فروشند تا از تفاوت‌های کوچک سود ببرند، با معامله یک توکن به ارزش 1 دلار برای 1 DEI و بالعکس، این دارایی را تضمین می‌کردند.

 همانطور که حتی بانک انگلستان در گزارش مارس 2022 خاطرنشان کرد، بازارهای رمزارز دچار اضطراب هستند:

 اگر یک استیبل کوین سیستمی که برای پرداخت ها استفاده می شود نتواند به تعهدات خود عمل کند، اعتماد عمومی به پول و پرداخت ها تضعیف می شود.

 در حال حاضر، بیت کوین با وجود تمام نوسانات اخیر، حدود 30000 دلار نگه داشته است.  اگر سقوط استابل کوین ادامه یابد، فشار فروش بسیار بیشتری به بازارهای کریپتو وارد می‌شود و پیش‌بینی پایین‌تر آن دشوار خواهد بود.

 سرمایه گذاران باید به USDT به عنوان بزرگترین استیبل کوین و نحوه حرکت قیمت های آن در رابطه با سایر سکه های اصلی توجه کنند تا جهت بازارها را تعیین کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × دو =