فورک اتریوم

تیم پشتیبان ETHPoW امروز خبری منتشر کرد که در آن ادعا کرد فورک اثبات کار اتریوم «اجتناب ناپذیر» است

ETHPoW یک فورک برنامه ریزی شده اتریوم است که به رهبری یک ماینر به نام Chandler Guo، قصد دارد از شبکه اصلی اتریوم جدا شود. گوئو ادعا می کند که فورک به ماینرها اجازه می دهد تا پس از انتقال اتریوم به اجماع اثبات سهام در طول فرآیند، به عملیات استخراج خود ادامه دهند. اما منجر به دو بلاک چین می‌شود که هر کدام نسخه‌ های خاص خود را از پروتکل‌ ها و توکن‌ هایی دارند که روی زنجیره اجرا می‌شوند.

ETHPoW  پیامی خطاب به ETC Cooperative، تیم توسعه دهنده اتریوم کلاسیک صادر کرد. این در پاسخ به نامه قبلی ETC Cooperative خطاب به گوئو، در مورد دلایل عدم موفقیت فورک ETHPoW و اینکه ماینرها باید به سادگی به اتریوم کلاسیک مهاجرت کنند، آمده است.

در این بیانیه، آن استدلال کرد که اتریوم کلاسیک همه ماینرهای موجود اتریوم را در خود جای نخواهد داد. از این رو ادعا کرد که به یک فورک  PoWنیاز نیست.

تیم ETHPow گفت: استخر کوچک اتریوم کلاسیک به هیچ وجه نمی تواند کل قدرت محاسباتی اتریوم را در خود جای دهد. این یک واقعیت سخت است. در مواجهه با چنین حقایق سختی، این هارد فورک اجتناب ناپذیر است.

تیم همچنین گفت که ویژگی به نام «بمب سختی» را در نسخه کد اتریوم خود، در کنار بسیاری از تغییرات دیگر، حذف کرده است.

«بمب سختی» مکانیزمی است که توسط توسعه ‌دهندگان هسته اتریوم طراحی شده تا با سخت ‌تر کردن استخراج بلوک ‌های اتریوم، مانع از قطع شدن ارتباط با ماینرها شود. با حذف این مکانیسم، ETHPoW امیدوار است به ماینرها اجازه دهد تا به راحتی بلوک‌ های تازه تولید کنند.

علاوه بر این، تیم ETHPoW جزئیاتی در مورد سایر پیشرفت‌ها ارائه کرد. این تیم گفت که در حال برنامه ریزی یک شبکه آزمایشی ETHPoW است که توسعه دهندگان می توانند کد فورک را قبل از اجرا آزمایش کنند. این تیم همچنین شناسه زنجیره‌ ای را به ‌روزرسانی کرد، یک شناسه شبکه که برای اتصال به کیف پول‌های رمزنگاری استفاده می‌شود و ادعا می‌کند که محافظت در برابر حملات تکراری، نوعی سوءاستفاده از شبکه که ممکن است در طول فورک‌های بلاک چین رخ دهد، اضافه کرده است.

طبق این نامه، ETHPoW فورک را در ماه سپتامبراجرا خواهد کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *