جریانات لونا و بیت کوین

جریانات لونا و بیت کوین دارا صدهزاری

انباشت تهاجمی فعلی بیت کوین توسط Terra بدون شک یک کاتالیزور مثبت برای قیمت ارز دیجیتال بوده است.  تا کنون، از طریق The Luna Foundation Guard (LFG)، بیش از 1.7 میلیارد دلار بیت کوین برای پشت سر گذاشتن استیبل کوین الگوریتمی UST Terra خریداری شده است.

 LFGحدود  2500 بیت کوین دیگر به ارزش تقریبی 100.4 میلیون دلار در زمان معامله را در 13 آوریل و 123 بیت کوین دیروز به ذخایر خود اضافه کرد.  بنابراین، Terra اکنون دارای 42530 بیت کوین است که در زمان نگارش این مقاله تقریباً 1.72 میلیارد دلار است – فقط 700 بیت کوین کمتر از دارایی های خزانه شرکت تسلا.

 علیرغم خریدهای انبوه، سوالاتی وجود دارد که آیا Terra می تواند حرکت بالاتری توسط بیت کوین را حفظ کند یا خیر.  بر اساس گزارشی که توسط «IntoTheBlock» یک شرکت تحقیقاتی داده‌های رمزنگاری شده، علیرغم اینکه LFG یکی از مشتاق‌ترین خریداران بیت‌کوین است و در 30 روز گذشته بیش از 40000 بیت کوین به دست آورده است، این سرمایه‌گذاری‌ها همچنان بخش بسیار کمی از حجم روزانه بیت‌کوین را تشکیل می‌دهند.

 طبق این گزارش، میانگین روزانه 67 میلیون دلار ورودی به ذخایر Terra تنها 0.27 درصد از حجم روزانه بیت کوین را بر اساس داده های CoinGecko نشان می دهد.  بعلاوه، بالاترین خرید 223 میلیون دلاری بیت کوین Terra در 6 آوریل تنها 0.88 درصد از حجم معاملات آن روز را تشکیل می داد که نشان می دهد باور بازار Terra هنوز راه زیادی در پیش دارد.

 این نشان می‌دهد که تاثیر روی قیمت بیت‌کوین در اواخر ماه مارس بیشتر به دلیل عامل روان‌شناختی وجود نهنگ بزرگی مانند Terra است که مشتاقانه مانع از فروشندگان انباشته می‌شود، نه خرید واقعی که باعث افزایش آن می‌شود.

 علاوه بر این، به نظر می‌رسد که فرو رفتن عمیق‌تر در فعالیت‌های آدرس نهنگ، تصویری بر خلاف تصویر Terra ترسیم می‌کند.  در سه ماه گذشته، کل موجودی بیت کوین توسط آدرس هایی با 1 تا 10 هزار بیت کوین به پایین ترین حد خود رسیده است.  شایان ذکر است که با توجه به اینکه بیش از یک چهارم کل عرضه بیت کوین را در اختیار دارند، این کلیک نهنگ ها به عنوان محرک های واقعی بازار در نظر گرفته می شود.

 داده‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهد که این گروه بی‌صدا شده است و گروه‌هایی که بیش از ۱۰۰ بیت کوین دارند عمدتاً موقعیت‌های خود را کاهش داده‌اند.

 با این حال، به نظر می‌رسد این نقدینگی به آدرس‌های کوچک‌تری سرازیر می‌شود، به‌ویژه گروهی که بین 0.001 BTC و 0.01 BTC نگهداری می‌کند که سریع‌ترین رشد را در 30 روز گذشته داشته است.

 اگرچه سقوط نزولی بیت کوین به لیستی از مسائل دیگر از جمله سقوط فدرال رزرو و همچنین سایر نگرانی های اقتصاد خرد که تصور می شود مانع از تصمیم گیری سرمایه گذاران می شود نسبت داده شده است، به نظر می رسد که سرمایه گذاران بزرگ هنوز در حال فکر کردن در مورد اینکه چه چیزی می تواند با خرید بیت کوین Terra بدتر باشد، فکر می کنند.  .

 با این حال، بیت کوین به عقب نشینی خود ادامه می دهد و از اول آوریل نزدیک به 13 درصد از دست می دهد و با گزارش با سرمایه گذارانی مانند پیتر برانت، معامله گرانی که احتمال می دهد مرحله موشکی بعدی بیت کوین تا سال 2024 شعله ور نشود، با 40,390 دلار معامله می شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 3 =