جی پی مورگان می گوید بیتکوین و کریپتو جزو بهترین جاگزینها هستند


پس از کاهش شدید قیمت ارزهای دیجیتال، جی پی مورگان اعلام کرد که  قیمت منصفانه بیت کوین 28 درصد بالاتر از سطح فعلی آن است، که به این معنی است که نقاط مثبت قابل توجهی از اینجا  برای دارایی دیجیتال پرچمدار وجود دارد.

 طبق گزارش Market Insider، این بانک در یادداشتی که در روز چهارشنبه، 25 می منتشر شد، گفت که ارزهای دیجیتال به عنوان یکی از «دارایی‌های جایگزین» مورد علاقه آن، از املاک و مستغلات پیشی گرفته‌اند.

 دارایی‌های جایگزین به معنای سرمایه‌گذاری‌هایی است که در دسته‌های متعارف مانند سهام و اوراق قرضه قرار نمی‌گیرند، در حالی که بانک همچنین گفت که از موضع خود که قیمت معقول بیت‌کوین 38000 دلار است، کنار نمی‌آید.  این عدد نشان دهنده افزایش ۲۸ درصدی بیت کوین به سطح ۲۹۷۰۰ دلار در صبح چهارشنبه بود.

 استراتژیست های غول بانکی آمریکایی، از جمله نیکولاوس پانیگیرتزوگلو، در یادداشت اظهار داشتند:

 «اصلاح بازار کریپتو در ماه گذشته بیشتر شبیه تسلیم شدن نسبت به ژانویه/فوریه گذشته است و در آینده شاهد صعودی برای بیت کوین و بازارهای کریپتو به طور کلی خواهیم بود.»

 بازار کریپتو در سال 2022 سقوط می کند

 در نتیجه افزایش تورم و نرخ بهره، درگیری در اوکراین و کاهش سرعت در چین، سرمایه‌گذاران از دارایی‌هایی فرار کرده‌اند که به نظر می‌رسد پرخطر هستند، که منجر به کاهش ارزش ارزهای دیجیتال در سال 2022 شده است.

 قیمت بیت کوین از ابتدای سال تقریباً 37 درصد کاهش یافته است، در حالی که ارزش بازار جهانی نزدیک به 1 تریلیون دلار از دست داده است.  از بالاترین رقم نزدیک به 3 تریلیون دلار در نوامبر به پایین ترین رقم 1.3 تریلیون دلار در ماه مه، ارزش کل بازار همه ارزهای دیجیتال به طور قابل توجهی کاهش یافته است.

 با این وجود، جی پی مورگان گفت که این فروش برای ارزش ارزهای دیجیتال مضرتر از سایر دارایی‌های جایگزین مانند املاک، سهام خصوصی یا بدهی‌های خصوصی بوده است.

 در نهایت، این واقعیت که فرصت بیشتری برای بازپرداخت ارزهای دیجیتال وجود دارد نیز در یادداشت توسط کارشناسان بازار ذکر شده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × سه =