حجم مشکوک چیست؟

حجم مشکوک در معماله چیست

یکی از پارامتر هایی که همیشه معامله گران حرفه ای در نظر میگیرند، حجم معاملات هست.
اگر چند ماهی در بازار سرمایه فعالیت داشته باشید حتما عبارت حجم مشکوک رو شنیدید. در این مقاله میخواهیم در مورد حجم مشکوک سهم‌ها صحبت کنیم.

اصلا حجم مشکوک رو کجا میتونم ببینم:

اگر در صفحه مربوط به هر سهم بر روی کادر سابقه معاملات کلیک کنید اطلاعات مربوط به قیمت ها و حجم معاملات سهم نمایان می شود .
حجم معاملات مشکوک یکی از پارامترهای بسیار مهم می باشد که با تشخیص درست این مساله می توان روندهای بسیار خوب صعودی را تشخیص داد و به سود آوری رسید.

حالا حجم مشکوک چیه؟!

در واقع افزایش حجم معاملات در یک سهم به ناگهان می باشد که ممکن است تا چندین برابر میانگین حجم معمول طی ماه باشد. این اتفاق زمانی می افتد که خبر یا اتفاقی در سهم رخ داده است و به ناگهان حجم بالایی از پول وارد سهم می شود که می تواند برای مدت کوتاه یا حتی بلند سهم را صعودی کند. البته همیشه به این صورت نیست.
گاهی این افزایش چشمگیر حجم میتونه نشان از پایان یک روند صعودی باشد. این اتفاق اکثرا در عرضه اولیه ها رخ میده و سهامداران رو غالبا در قله ی اول مطلع میکنه.
معامله گران حرفه ای اطلاعات سهام مورد نظر رو دنبال می کنند و سهم خود را زیر نظر دارند و هر حرکت مشکوکی را در سهم رصد می کنند و منتظر خرید یا فروش در زمان مناسب می مانند.

در چنین مواردی یک معامله گر حرفه ای سری به نمودار سهم میزند.
باید بررسی کنیم ببینیم آیا این حجم مشکوک در محدوده‌های حمایتی و مقاومتی زده شده؟ ایا احتمال ورود پول هوشمند نیز وجود دارد ؟
پول هوشمند معمولا سهم را از منفی تا ضف خرید می برد و علاوه بر این حجم معامله شده طی آن روز حداقل دو برابر میانگین حجم ماهیانه عادی است.

در مقاله ای دیگر در مورد پول هوشمند مفصلا توضیح خواهیم داد.

تمرینی که برای شما در این مقاله در نظر گرفتیم این هست که یکی از سهامی که دارید رو انتخاب کنید و سابقه حجم معاملات رو بررسی کنید. جایی که حجم مشکوک دیدید نمودار سهم رو باز کنید و اطلاعاتی که یاد گرفتید رو در ذهنتون بررسی کنید.

پیشنهاد میکنیم “مقاله حجم مبنا چیست؟” را مطالعه کنید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × یک =