حجم معاملات مشتقات اتریوم از بیت کوین پیشی گرفت

اتریوم از بیت کوین پیشی گرفت

حجم معاملات مشتقات اتریوم از بیت کوین پیشی گرفت

معاملات مشتقات اتریوم در ماه گذشته با پیش بینی ارتقاء، حدود 10 درصد رشد کرد و تا 57 درصد از حجم معاملات آتی بیت کوین و اتر را به خود اختصاص داد.

تنها در 24 ساعت گذشته بیش از 35 میلیارد دلار معاملات آتی اتر در مقایسه با 32 میلیارد دلار آتی بیت کوین معامله شد. علاوه بر این، سود باز یا تعداد قرارداد های اتر که تسویه نشده اند، تقریباً دو برابر شده و به 8.43 میلیارد دلار در این هفته رسیده است. داده های Coinglass نشان می دهد که برای ماه سپتامبر 2022 تا به امروز، کل حجم مشتقات معامله شده برای اتر حدود 87 میلیارد دلار است، در مقایسه با تقریباً 67 میلیارد دلار برای بیت کوین.

قراردادهای آتی قراردادهایی برای خرید یا فروش یک دارایی به قیمت از پیش تعیین شده در آینده هستند. در مورد آتی اتر، اتر به دارایی تبدیل می شود. قراردادها را می توان از طریق تحویل فیزیکی یا انتقال نقدی تسویه کرد. به عنوان مثال، زمانی که قرارداد آتی منقضی می‌شود، خریدار می‌تواند اتر فیزیکی را از فروشنده دریافت کند، یا می‌تواند پول نقد بپذیرد و قرارداد را تسویه کند.

به گفته یک تحلیلگران، اکثر معامله ‌گران استراتژی‌ های قطعی با توجه به ارتقاء آینده هستند. سرمایه گذاران در حال گرفتن موقعیت های فروش هستند که توسط داده های نرخ های تامین مالی پیشنهاد می شود، و پیش بینی می کنند که ممکن است مشکلاتی در ارتقاء وجود داشته باشد در حالی که موقعیت های خرید در اتر را برای خنثی کردن ریسک قیمت دارند. نرخ های تامین مالی، پرداخت هایی است که معامله گران بر اساس تفاوت قیمت بین یک قرارداد آتی و قیمت لحظه ای دارایی پایه آن انجام می دهند. نرخ منفی تامین مالی نشان می دهد که معامله گران انتظار دارند بازار به سمت جنوب حرکت کند، اما همچنین فرصتی برای خرید برای معاملات آتی ایجاد می کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − هفت =