حجم معاملات بیت کوین

حجم معاملات نقطه ای بیت کوین به بالاترین حد خود در سال 2022 می رسد

داده‌ها نشان می‌دهند که حجم معاملات نقدی بیت‌کوین اخیراً افزایش یافته است و تا کنون رکورد جدیدی را برای سال 2022 ایجاد کرده است.

طبق آخرین گزارش هفتگی Arcane Research، میانگین حجم بیت کوین ۷ روزه اکنون به بالاترین سطح سالانه حدود ۱۱.۴ میلیارد دلار رسیده است.

«حجم معاملات نقطه‌ای» شاخصی است که میزان کل بیت کوینی را که در صرافی‌های نقطه‌ای در هر روز انجام می‌شود، اندازه‌گیری می‌کند.

وقتی ارزش این معیار بالا باشد، به این معنی است که تعداد زیادی سکه در حال مشاهده حرکت در بازارهای نقدی هستند. چنین روندی نشان می دهد که سرمایه گذاران در حال حاضر فعال هستند.

از سوی دیگر، مقادیر پایین اندیکاتور نشان می دهد که در حال حاضر فعالیت زیادی در صرافی ها انجام نمی شود. این نوع روند ممکن است نشانه‌ای از کم بودن علاقه سرمایه‌گذاران به کریپتو باشد.

ارزش این شاخص در حال حاضر حدود 11.4 میلیارد دلار است که بالاترین رقمی است که نه تنها در این بخش از سال 2022 تاکنون، بلکه به طور کلی در دوازده ماه گذشته مشاهده شده است.

نمودار همچنین سهم فردی را در کل حجم روزانه نقدی که از صرافی ارز دیجیتال Binance می‌آید را نشان می‌دهد.

به نظر می رسد که صرافی به طور قابل توجهی حجم بیشتری از کل بازار را مشاهده می کند و از مدتی قبل این کار را انجام داده است. دلیل این امر حذف کارمزد برخی از جفت‌های معاملاتی BTC است که این پلتفرم مدتی قبل از آن استفاده می‌کرد.

این امر باعث تشویق معامله گرانی شد که می خواهند از استراتژی های معاملاتی با حجم بالا استفاده کنند تا به بایننس بروند و از این رو تسلط صرافی افزایش یافت.

پس از این افزایش اخیر، سهم بایننس از میانگین کل حجم معاملات روزانه بیت کوین 7 روزه به حدود 87 درصد رسیده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *