ادغام موردانتظار اتریوم بالاخره به نتیجه رسید و این امر باعث ایجاد موج‌هایی در سراسر شبکه لایه 1 می‌شود و سرمایه‌گذارانی که اکنون برای جلوگیری از از دست دادن قطار، ETH را در انبارها خریداری می‌کنند.

از زمان راه‌اندازی «فاز متروپلیس» در پاییز 2017 با هدف حل چالش‌هایی که با گسترش و رشد همراه است، کاملاً واضح بود که برای جلب توجه جهانی به حق شبکه، ردپای کربن آن باید تقریباً 99 درصد کاهش یابد.  .

چندین ارتقاء از آن زمان تا کنون به “مرحله آرامش” انجام شده است.  این مرحله از ژانویه 2020 در حال انجام است و عمدتاً بر روی کاهش تراکم شبکه و همچنین مشکل مداوم مصرف بالای انرژی که با مکانیسم PoW همراه است متمرکز است.

بنابراین ادغام آخرین تکرار انتقال اتریوم به اثبات کار است.  هفته گذشته، توسعه‌دهندگان اتریوم، اولین آزمایش از سه آزمایش اصلی را قبل از تکمیل ادغام، با موفقیت اجرا کردند.

انتظار می رود این ادغام نه تنها مصرف انرژی را در شبکه کاهش دهد، بلکه مکانیسم سوزاندن رمز فعلی را نیز بهبود بخشد و از نظر تئوری قیمت ETH را افزایش دهد.  علاوه بر این، Eth 2.0 ایمن تر، پایدارتر و مقیاس پذیرتر پیش بینی شده است.  این، علاوه بر اینکه سرویس‌های استیک Eth 2.0 یکی از داغ‌ترین موضوعات در حال حاضر در کریپتو است، شاید دلیلی است که این ادغام علاقه بسیاری از طرفداران کریپتو را برانگیخته است.

بر اساس داده‌های IntoTheBlock، علیرغم اینکه حجم تراکنش‌های ETH در دو یا چند ماه گذشته روند نزولی داشته است، انباشت خرده‌فروشی در حال افزایش بوده و آدرس‌هایی که بین 0.01-0.1 ETH نگه داشته شده‌اند، موجودی خود را 3.35 درصد در 30 روز گذشته افزایش داده‌اند.

هفته گذشته Santiment گزارش داد که سهام خرده فروشی 1-10ETH و 10-100 ETH در مسیر انباشت یکسانی قرار گرفته اند و به طور پیوسته دارایی خود را در 6 ماه گذشته افزایش داده اند.

Santiment همچنین گزارش داد که ده آدرس برتر بدون مبادله اتریوم نسبت ETH بالایی را نسبت به نهنگ های مبادله ای حفظ می کنند – 3.4 مورد بیشتر.  به گفته این شرکت تحلیلی، این می‌تواند به این معنا باشد که نهنگ‌ها تمایلی به رها کردن سکه‌های خود ندارند و این یک دستورالعمل عالی برای تثبیت قیمت‌ها است.  به گفته Santiment، درصد کل بیت‌کوین در صرافی‌ها نیز به 9.9 درصد کاهش یافته است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *