حساب توییتر Gate.io برای ترویج کلاهبرداری هک شد

هکرها URL رسمی مبادله را از Gate.io به Gate.com

حساب توییتر Gate.io برای ترویج کلاهبرداری هک شد

طبق اطلاعات موجود ، هکرها URL رسمی مبادله را از Gate.io به Gate.com تغییر دادند.

نشانی اینترنتی gate.com کاربران را به یک صفحه فرود هدایت می‌کند که وعده 500000 دلار هدیه USDT را می‌داد. کاربرانی که کیف پول خود را به سایت متصل می کنند دارایی های آنها دزدیده می شود زیرا به هکرها امکان دسترسی به کیف پول را می دهد.

شرکت امنیتی بلاک چین PeckShield به جامعه درباره این کلاهبرداری هشدار داد.

Gate.io یکی از بزرگترین صرافی های رمزنگاری در صنعت است. بر اساس داده های CoinMarketCap، صرافی متمرکز در 24 ساعت گذشته حجم معاملاتی بیش از 600 میلیون دلار داشته است.

صرافی کنترل حساب در معرض خطر را از زمان انتشار دوباره به دست گرفته است. آدرس وب سایت از آن زمان اصلاح شده و پست تبلیغاتی کلاهبرداری حذف شده است.

در همین حال، مشخص نیست که آیا کسی قربانی تلاش کلاهبرداری فیشینگ شده است یا خیر.

شیوع این نوع کلاهبرداری باعث شده است که چندین کارشناس امنیتی به سرمایه گذاران هشدار دهند که همیشه قبل از کلیک کردن URL را تایید کنند.

کلاهبرداری های فیشینگ در رمزارزها رایج است. علاوه بر این، هکرها تمایل دارند از سیستم عامل های رسانه های اجتماعی برای این منظور استفاده کنند. چندین اکانت رسانه های اجتماعی قبلا مورد هدف کلاهبرداران فیشینگ قرار گرفته اند.

حساب‌های رمزنگاری متعلق به نهادهایی مانند Yuga Labs، Bored Apes و چندین صرافی نیز توسط کلاهبرداران فیشینگ هک شده‌اند.

جدای از خطرات هک حساب، رواج ربات‌های فیشینگ تایید شده باعث شده است که بسیاری از شخصیت‌های رمزارز مانند ویتالیک بوترین، بنیانگذار اتریوم، چارلز هاسکینسون بنیانگذار کاردانو و براد گارلینگ هاوس، مدیرعامل ریپل، سیاست‌های توییتر را زیر سوال ببرند.

Chanpeng Zhao، مدیرعامل بایننس اخیراً فاش کرد که کلاهبرداران اکنون حساب‌هایی را که او دنبال می‌کند برای اهداف کلاهبرداری می‌خرند.

قانونگذاران ایالات متحده پلتفرم های رسانه های اجتماعی متعلق به متا را در مورد نحوه مبارزه با کلاهبرداری های رمزنگاری زیر سوال بردند. به گفته قانونگذاران، کلاهبرداران اکنون رسانه های اجتماعی را برای قربانیان هدف قرار می دهند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + ده =