حضورسه استیبل کوین در بین ده بازار بزرگ ارزهای دیجیتال دارا صدهزاری

پنج هفته گذشته برای ارزهای دیجیتال وحشیانه بوده است، زیرا از 27 مارس بیش از 21 درصد از ارزش فیات اقتصاد کریپتو کاهش یافته است. در حالی که مجموع دارایی های کریپتو در 24 ساعت گذشته تقریباً 0.8 درصد کاهش یافته است، بیت کوین از آن زمان تاکنون 9.4 درصد از دست داده است.  آمارهای هفته گذشته و هفت روزه نشان می دهد که اتریوم 8.1 درصد در برابر دلار آمریکا کاهش یافته است.  از زمان ضررهای قابل توجه اقتصاد کریپتو، استیبل کوین UST توانسته است در بین 13439 دارایی رمزنگاری شده، رتبه ده ارزش بازار برتر را به خود اختصاص دهد.

امروزه، سه استیبل کوین در بین ده بازار بزرگ ارزهای دیجیتال قرار دارند.  در حالی که تتر (USDT) و سکه USD (USDC) مدتی است که در ده رتبه اول قرار داشته اند، UST Terra در حال حاضر از زمانی که شرایط بازار اقتصاد کریپتو قرمز شده است، ده جایگاه برتر را در اختیار دارد.  یکی دیگر از موارد اساسی که UST را بالاتر برد این واقعیت است که ارزش بازار استیبل کوین الگوریتمی در 30 روز گذشته 12.3 درصد افزایش یافته است.

زمان دیگری نبوده است که سه استیبل کوین در ده جایگاه برتر قرار گیرند و توکن‌های فیات‌پیگ یک نیروی برجسته در اکوسیستم کریپتو بوده باشند.  تتر (USDT) دارای ارزش بازار 83.3 میلیارد دلاری است که 4.78 درصد از کل اقتصاد کریپتو را تشکیل می دهد.

 USDC دارای 48.7 میلیارد دلار سرمایه بازار است که معادل 2.79٪ از اقتصاد 1.7 تریلیون دلاری ارز دیجیتال است.  Terrausd (UST) دارای ارزشی در حدود 18.76 میلیارد دلار است و 1.07٪ از کل ارزش کل 13439 دارایی رمزنگاری شده را تشکیل می دهد.

 5 دارایی رمزنگاری 66.44 درصد از موقعیت های Crypto Economy، BUSD و DAI را در 20 رتبه برتر ارائه می دهند.

 بین هر سه استیبل کوین در ده برتر، USDT، USDC و UST 8.64 درصد از ارزش فیات اقتصاد کریپتو را تشکیل می‌دهند.  با مشاهده اینکه چگونه ارزش بازار بیت کوین (BTC) 39.2٪ است و ارزش اتریوم (ETH) 18.6٪ از کل 1.7 تریلیون دلار امروزی است، بسیار بزرگ است.

 BTC، ETH، USDT، USDC، و UST معادل 66.44 درصد از کل سرمایه کل اقتصاد کریپتو در 6 می 2022 است. علاوه بر برجسته بودن سه استیبل کوین در ده موقعیت برتر بازار ارزهای دیجیتال، BUSD استیبل کوین بایننس در حال حاضر در  رتبه یازدهم با ارزش بازار 17.5 میلیارد دلاری.

 علاوه بر USDT، USDC و UST، تنها دو پروژه استیبل کوین در 20 ارزش‌گذاری بزرگ بازار ارز دیجیتال وجود دارد.  استیبل کوین ها شامل BUSD و استیبل کوین غیرمتمرکز Makerdao DAI است.

 سال‌ها پیش، زمانی که استیبل‌کوین‌ها مورد تمسخر قرار می‌گرفتند، احتمالاً هیچ‌کس فکر نمی‌کرد که پروژه توکن فیات ده رقیب برتر باشد.  علاوه بر این، ارزش کل استیبل کوین‌های امروزی 189.52 میلیارد دلار است.  از 110.46 میلیارد دلار حجم تجارت جهانی امروز، مبادلات استیبل کوین 75.82 میلیارد دلار از حجم روز جمعه را تشکیل می دهد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *