حملات سایبری به متاورس در سال ۲۰۲۳ افزایش خواهد یافت

بر اساس گزارش شرکت امنیت سایبری کسپرسکی، مجرمان سایبری سال آینده برای شکار شرکت‌کنندگان غیرقانونی دنیای مجازی به سمت امنیت سطح بالا هجوم خواهند آورد.

به گفته کارشناسان امنیت سایبری، بدافزار، حملات باج‌افزار و فیشینگ تنها آفت‌های صنعت کریپتو نیستند، زیرا متاورس می‌تواند سال آینده به یک هدف بزرگ تبدیل شود.

شرکت امنیت سایبری کسپرسکی در گزارش «تهدیدهای سایبری مصرف‌کننده: پیش‌بینی‌های 2023» در 28 نوامبر خود هشدار داد که به دلیل عدم حفاظت از داده‌ها و قوانین اعتدال، بهره‌برداری بیشتری از متاورس انجام خواهد شد.

کسپرسکی اذعان کرد که در حال حاضر تنها تعداد انگشت شماری از پلتفرم های متاورس وجود دارد، اما تعداد متاورس ها قرار است در سال های آینده گسترش یابد و بازار تا سال 2026 حتی می تواند به 50 میلیارد دلار برسد. شرکت کنندگان جهانی:

از آنجایی که تجربه متاورس جهانی است و از قوانین منطقه ای حفاظت از داده ها، مانند GDPR تبعیت نمی کند، ممکن است تضادهای پیچیده ای بین الزامات مقررات مربوط به اعلان نقض داده ایجاد کند.

رسانه‌های اجتماعی در حال حاضر کانون فعالیت‌های نقض داده‌ها هستند، بنابراین منطقی است که متاورس توسعه‌ای از آن خواهد بود. همانطور که در اوایل سال جاری توسط کوین تلگراف گزارش شد، رسانه های اجتماعی مسئول بیش از یک میلیارد دلار ضرر ناشی از کلاهبرداری رمزارز در سال 2021 بودند.

کسپرسکی همچنین پیش بینی کرد که سوء استفاده و تجاوز جنسی مجازی به اکوسیستم های متاورس سرایت خواهد کرد. این گزارش مواردی از تجاوز و سوء استفاده از آواتار را ذکر کرد و افزود که بدون مکانیسم های محافظتی یا قوانین اعتدال، این روند ترسناک احتمالاً تا سال 2023 ما را دنبال خواهد کرد.

متا، شرکتی که قبلاً فیس‌بوک نامیده می‌شد، به دلیل عدم حفاظت از کاربر و نگرانی‌های مربوط به حفظ حریم خصوصی در پلتفرم رسانه اجتماعی خود، قبلاً واکنش‌های زیادی را در مورد جاه‌طلبی‌های متاورس خود دریافت کرده است.

این گزارش پیش‌بینی می‌کند که ارزهای مجازی درون بازی و آیتم‌های با ارزش یکی از «هدف‌های اصلی» در میان مجرمان سایبری خواهد بود که به دنبال ربودن حساب‌های بازیکنان یا فریب آن‌ها به معاملات کلاه‌بردار برای دستیابی به دارایی‌های مجازی ارزشمند خواهند بود. اکثر بازی‌های مدرن نوعی از کسب درآمد یا پشتیبانی از ارز دیجیتال را معرفی کرده‌اند که تبدیل به یک هانی‌پات برای بازیگران مخرب می‌شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *