حکمرانی ترس شدید بر بازار ارزهای دیجیتال ادامه دارد

حکمرانی ترس شدید بر بازار ارزهای دیجیتال ادامه دارد دارا صدهزاری

18 روز پیش در 28 مارس، شاخص ترس و طمع کریپتو در موقعیت “طمع” قرار گرفت و برای اولین بار در چهار ماه گذشته امتیاز 60 را به دست آورد.  از آن روز، بیت کوین بیش از 7500 دلار از ارزش دلاری خود را از دست داده است و در 11 آوریل به پایین ترین سطح خود یعنی 39200 دلار در هر واحد رسیده است.  .

 شاخص احساسات کریپتو به سمت «ترس شدید» میرود ، ارزش دلار بیت‌کوین نسبت به روز گذشته 35.7 درصد کاهش یافته است

 در روز جمعه، 15 آوریل 2022، قیمت بیت کوین (BTC) پس از رسیدن به پایین ترین حد چهار روز پیش، در حال حاضر تثبیت شده است.  محدوده 24 ساعته بیت کوین در روز جمعه بین 39823.77 دلار تا 40709.11 دلار به ازای هر واحد بوده است که حجم معاملات جهانی آن تقریباً 22 میلیارد دلار است.

 بیت کوین در هفته گذشته 7.2 درصد کاهش داشته است و آمارهای دو هفته ای نشان می دهد که دارایی های کریپتو پیشرو تقریباً 11.3 درصد از دست داده است.  قیمت بیت کوین در برابر دلار آمریکا از سال گذشته 35.7 درصد کمتر از یک سال پیش امروز است.

 در حالی که بازارها ادغام می شوند، شاخص ترس و طمع رمزنگاری به “ترس شدید” اشاره می کند.

 در حالی که ارزش بازار بیت کوین در روز جمعه حدود 767 میلیارد دلار است، اما 38.91 درصد از 1.97 تریلیون دلار اقتصاد کریپتو فعلی را نشان می دهد

 در 15 آوریل، شاخص ترس و طمع کریپتو در موقعیت “ترس شدید” قرار گرفت و امتیاز فعلی آن 22 است. دیروز، 28 بود که نشان دهنده “ترس” بود و هفته قبل، امتیاز 37 بود که همچنین به معنای “ترس” بود.  “

 در حالی که بازارها ادغام می شوند، شاخص ترس و طمع رمزنگاری به “ترس شدید” اشاره می کند.

 شاخص ترس و طمع کریپتو از احساسات بازار استفاده می کند و آن را به یک عدد و شرح ساده تبدیل می کند.  شاخص های احساسات در بازارهای مالی سنتی نیز استفاده می شود.  کسب‌وکارهای مالی، دانشگاه‌ها و سازمان‌های رسانه‌ای مانند CNN، دانشگاه میشیگان، شاخص ISEE نزدک و غیره از این شاخص‌های احساسات برای سنجش احساس بازار استفاده می‌کنند.

 آخرین باری که شاخص ترس و طمع کریپتو به عدد 22 رسید، 22 مارس یا 24 روز پیش بود.  شاخص ترس و طمع رمزنگاری شده در alternative.me توضیح می دهد که ترس و طمع شدید می تواند دو معنی داشته باشد.

 «ترس شدید» می‌تواند نشانه‌ای از نگرانی بیش از حد سرمایه‌گذاران باشد.  این می تواند یک فرصت خرید باشد،” این وب سایت توضیح می دهد.  زمانی که سرمایه گذاران بیش از حد «طمع» می شوند، به این معنی است که بازار در آستانه اصلاح است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 2 =