خزانه داری ایالات متحده اولین CRYPTO MIXER را تحریم کرد دارا صدهزاری

اداره کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری ایالات متحده (OFAC) اولین تحریم های خود را بر روی یک میکسر رمزنگاری صادر کرد.  به گفته وزارت خزانه داری، گروه لازاروس از این سرویس میکس برای پردازش درآمدهای غیرقانونی حاصل از سرقت 620 میلیون دلاری رمزنگاری بازی آنلاین Axie Infinity استفاده کرده است.

 وزارت خزانه داری Crypto Mixer را تحریم کرد

 دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری ایالات متحده (OFAC) روز جمعه اعلام کرد که میکسر رمزنگاری (Blender) را تحریم کرده است.  به گفته OFAC، این سرویس اختلاط توسط جمهوری دموکراتیک خلق کره “برای حمایت از فعالیت های مخرب سایبری و پولشویی ارز مجازی دزدیده شده” استفاده می شود.

 در این اطلاعیه توضیح داده شده است که در 23 مارس، گروه Lazarus، یک گروه هک سایبری تحت حمایت دولت جمهوری خلق کره، بزرگترین سرقت رمزارز تا به امروز را به ارزش تقریباً 620 میلیون دلار از یک پروژه بلاک چین مرتبط با بازی آنلاین Axie Infinity انجام داد.  OFAC افزود:

 Blender برای پردازش بیش از 20.5 میلیون دلار از درآمد غیرقانونی استفاده شد.

 این اطلاعیه می افزاید: OFAC گروه لازاروس را در 13 سپتامبر 2019 تحریم کرد و “آن را به عنوان یک آژانس، ابزار یا نهاد تحت کنترل دولت کره شمالی شناسایی کرد.”  این نامگذاری بر اساس “روابط این گروه با اداره کل شناسایی تعیین شده توسط ایالات متحده و سازمان ملل متحد، سازمان اطلاعاتی برتر کره شمالی” است.

 تحقیقات OFAC همچنین نشان داد که Blender پولشویی را برای گروه های باج افزار بدخیم مرتبط با روسیه از جمله Trickbot، Conti، Ryuk، Sodinokibi و Gandcrab تسهیل کرده است.

 وزارت خزانه داری آمریکا تصریح کرد:

 در حالی که بیشتر فعالیت‌های ارز مجازی قانونی است، می‌توان از آن برای فعالیت‌های غیرقانونی، از جمله فرار از تحریم‌ها، از طریق میکسرها، مبدل‌های همتا به همتا، بازارهای تاریک نت و صرافی‌ها استفاده کرد.

 در این اطلاعیه توضیح داده شده است که در نتیجه تحریم ها، کلیه اموال و منافع موجود در Blender.io، در ایالات متحده یا در اختیار یا کنترل افراد آمریکایی مسدود شده است و باید به OFAC گزارش شود.  علاوه بر این، هر نهادی که 50٪ یا بیشتر متعلق به یک یا چند فرد مسدود شده باشد نیز مسدود می شود و کلیه معاملات توسط افراد ایالات متحده یا در داخل ایالات متحده شامل افراد تعیین شده یا مسدود شده ممنوع است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *