خونریزی بیتکوین؛ وخیم ترین روند از سال 2014


ارز دیجیتال پیشرو بیت کوین پس از شکست در بازار، شکست خورده است.  چیزی که منجر به آن شده است، یک بازار قرمز مداوم برای ارزهای دیجیتال است.  با توجه به اینکه قیمت آن برای دومین بار در این هفته به طور خطرناکی نزدیک به شکستن به زیر 30000 دلار شده است، همچنان ترس را در دل سرمایه گذاران ایجاد می کند.  این دارایی دیجیتال اکنون ششمین هفته قرمز متوالی خود را در بازار ثبت کرده است و هیچ نشانه ای از توقف به این زودی ها نشان نمی دهد.

 بیت کوین شهر را قرمز رنگ می کند

 بیت کوین ارز دیجیتال پیشرو در بازار است و به همین دلیل تمام دارایی های دیجیتال دیگر در فضا تمایل دارند روندهای این یک دارایی را دنبال کنند.  به همین دلیل است که بیت کوین ششمین هفته متوالی قرمز خود را در بازار نشان می دهد، دلیلی برای هشدار است.  آخرین باری که دارایی دیجیتال چنین روندی را نشان داد، هشت سال پیش در سال 2014 بود. بنابراین یک روند هشت ساله برای آینده ارز دیجیتال پیشگام چه می گوید؟

 در سال 2014، شش هفته تعطیلی قرمز برای بیت کوین وجود داشت.  آنچه که در پی داشت، بازار نزولی گسترده ای بود که برای بخش بهتری از یک سال ادامه خواهد داشت.  حال، اگر تاریخ را باور کنیم و بیت کوین بار دیگر از این روند پیروی کند، می تواند به این معنی باشد که این تنها آغاز است.  اگر این روند تاریخی حفظ شود، ممکن است بیت کوین قبل از پایان یافتن این روند نزولی، پایین ترین سطح 20000 دلار را ببیند.

در سطح هفتگی، تنها سطح پشتیبانی اصلی اکنون بین 28000 تا 32000 دلار است.  با این حال، هر کسی که این دارایی دیجیتال را دنبال می کند اخیراً می داند که قادر به حفظ موقعیت بالای 32000 دلار نیست.  این بدان معناست که بیشترین حمایت در حال حاضر در سطح 28000 دلار است، قیمتی که بدون شک خرس‌ها را خوشحال می‌کند زیرا به عنوان یک سیگنال نزولی برای بازار عمل می‌کند.

 حتی در سال 2014، بازار از یک بازار صعودی باورنکردنی خارج شده بود، درست مانند رالی های صعودی سال 2021، که شاهد رشد دارایی دیجیتال به بالای 600 دلار بود.  با این حال، آنچه پس از آن رخ داد، شش بسته متوالی قرمز بود و در پایان، دارایی دیجیتال بیش از 50 درصد از ارزش خود را از دست داد و بار دیگر به مرز 200 دلار رسید.

در حال حاضر، بیت کوین نتوانسته است جایگاه خود را بالای 32000 دلار نگه دارد، اما این بدان معنا نیست که گاوها از مبارزه برای بازیابی موقعیت خود دست کشیده اند.  31000 دلار همچنان یک نقطه حمایت اصلی برای گاو نر باقی مانده است، حتی اگر به اندازه 28000 دلار گرما نباشد.  با این حال، نیاز به اطمینان از اینکه بیت کوین به زیر 30000 دلار سقوط نمی کند قوی است.

دلیل این امر این است که اگرچه پشتیبانی قابل توجهی از دارایی دیجیتال در سطح 28000 دلار وجود دارد، سقوط به این نقطه همچنان یک سیگنال نزولی خواهد بود.  این به خرس‌ها تسلط لازم را در بازار می‌دهد تا بتوانند بیشتر به سمت پایین فشار بیاورند.

 برای برخی در فضا، سقوط به زیر 28 هزار دلار اجتناب ناپذیر است.  اگر این اتفاق بیفتد، مهم است که توجه داشته باشید که در حالی که ممکن است پشتیبانی در 25000 دلار وجود داشته باشد، سطح پشتیبانی اصلی بعدی احتمالاً در بالاترین قیمت قبلی ارز دیجیتال قرار دارد که حدود 20000 دلار است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + سیزده =