داده‌های گوگل حاکی از کاهش علاقه مردم به بیت کوین است

داده‌های گوگل حاکی از کاهش علاقه مردم به بیت کوین است دارا صدهزاری

داده‌های جستجو از Google Trends نشان می‌دهد که افزایش قیمت بیت‌کوین (BTC) به 69000 دلار در سال گذشته و محدوده بالای 40000 دلار در سال جاری نتوانسته است علاقه مستمر خرده‌فروشان را جلب کند.

 جستجوهای جهانی برای بیت کوین از 22 آوریل 2022 به سطح اواسط سال 2020 رسیده است، با خوانش 17 برای هفته 17 آوریل تا 23 آوریل. این کاهش نسبی نسبت به 76 مورد در می 2021 است.

 Google Trends به کاربران اجازه می دهد تا حجم نسبی جستجوها را با هم مقایسه کنند.  با این حال، این بدان معنا نیست که تعداد کل جستجوهای آن عبارت در حال کاهش است، بلکه فقط به این معنی است که محبوبیت آن در مقایسه با سایر جستجوها در حال کاهش است.  یک خط رو به پایین به این معنی است که محبوبیت یک عبارت جستجو نسبت به سایر عبارات محبوب در حال کاهش است.

 علاقه به بیت کوین در سال 2017 به اوج خود رسید. نسبت به آن، علاقه جستجو در سال 2021 کاهش یافت و آخرین بار در این هفته در سال 2020 مشاهده شد.

 داده ها حاکی از آن است که بیشتر جستجوها برای بیت کوین از نیجریه و به دنبال آن السالوادور و اتریش انجام می شود.  این پرس و جوهای جستجو نسبت به سایر عبارات یا کلمات کلیدی جستجو شده در آن مناطق هستند، به این معنی که نیجریه ای ها بیشتر از جستجوی کلمات کلیدی دیگر برای بیت کوین جستجو می کردند، اما این لزوما بیشتر از ارقام جستجوی کلی از ایالات متحده نبود.

 اما علیرغم کاهش آشکار علاقه به بیت کوین، برخی تحلیلگران می گویند که انبوه خرده فروشی ها به سمت بخش ها و بازارهای جدیدتر در فضای کریپتو، مانند توکن های مالی غیرمتمرکز (DeFi) یا بلاک چین های لایه 1 مانند Solana و Avalanche جذب می شوند.

 جانی لیو، مدیر عامل کوکوین در پیامی تلگرامی توضیح داد: بیت کوین چندین بار افزایش قیمت داشته است و آستانه سرمایه گذاری آن برای کاربران جدید بیشتر شده است.  می تواند به عنوان سرمایه گذاری جذاب تر باشد.”

 لیو اضافه کرد که حضور سریع و محبوبیت میم کوین ها در مقایسه با چند سال گذشته به تدریج توجه کاربران را از بیت کوین منحرف کرده است.

 Egor Volotkovich، مدیر اجرایی راه حل های زنجیره ای EVODeFi، این احساس را تایید کرد.  او گفت، امور مالی غیرمتمرکز، توکن‌های غیرقابل تعویض، و بازی‌های بلاک چین حوزه‌های مورد علاقه‌ای هستند که اکنون سرمایه‌گذاران را در سراسر جهان جذب می‌کنند.

 ولوتکوویچ افزود: «سرمایه‌گذاران خرده‌فروشی بیشتر علاقه‌مند به کشف این نوآوری‌های دیگر هستند که اکنون اکوسیستم بلاک چین ارائه می‌دهد، که روند رو به کاهش جستجو را بدون توجه به تفاوت قیمت‌ها بین دو سال اخیر و اکنون توضیح می‌دهد.

 در همین حال، برخی مانند Vasja Zupan، رئیس صرافی رمزارز Matrix، استدلال می‌کنند که داده‌های جستجو نشان‌دهنده علاقه سرمایه‌گذاران نهادی نیست.

 Google Trends منعکس کننده علاقه سازمانی و حرفه ای نیست.  و من معتقدم که قیمت‌های کنونی بیش از خرده‌فروشی خالص نشان‌دهنده علاقه و ورود آن گروه‌ها به بازار است.» او در ایمیلی به CoinDesk گفت.  زوپان افزود: “با بلوغ بیت کوین، ما شاهد تاثیر کمتری در خرده فروشی خواهیم بود، به استثنای زمان های اوج چرخه صعودی و تاثیر بیشتر تقاضای سازمانی.”

 شرکت هایی مانند MicroStrategy (MSTR) سازنده تجزیه و تحلیل تجاری و تسلا (TSLA) خودروساز الکتریکی (TSLA) برخلاف دوره های قبلی در سال 2018 و قبل از آن، در دو سال گذشته میلیاردها دلار بیت کوین خریداری کرده اند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − سه =