درخواست مجوز نگهداری رمزارز توسط غول بانکی آلمانی

درخواست مجوز نگهداری رمزارز توسط غول بانکی آلمانی دارا صدهزاری

با گسترش بازار ارزهای دیجیتال در تمام نقاط جهان و صنایع مختلف، موسسات بانکی با افزایش تقاضا از سوی مشتریان برای ارائه خدمات و سرمایه گذاری های مرتبط با رمزنگاری به روشی ایمن و تنظیم شده مواجه هستند.

 یکی از بانک‌هایی که اولین قدم‌های خود را در معرفی خدمات مرتبط با دارایی‌های دیجیتال برداشته است، Commerzbank مستقر در آلمان است که درخواست خود را برای مجوز اداره نظارت مالی فدرال (BaFin) برای کسب‌وکار نگهبانی کریپتو اعلام کرده است.

 به طور خاص، نماینده Commerzbank گفت که این بانک “برای مجوز نگهداری رمزارز در سه ماهه اول سال 2022 درخواست داده است”،

 در واقع، این مرجع مجوز BaFin را به مؤسسات مالی اعطا می کند که می خواهند ارزهای دیجیتال را برای مشتریان ذخیره کنند و همچنین آنها را تجارت کنند.  از اول ژانویه 2020، این مجوز برای انجام تجارت با ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) اجباری شده است.

تصمیم به اجرای خدمات مالی تنظیم شده بدون مجوز مناسب خطر مجازات کیفری تا پنج سال زندان را برای افراد مسئول به همراه دارد.  با این حال، این قانون همچنین مقررات انتقالی سخاوتمندانه ای را برای سازمان هایی که قبلاً معاملات مرتبط را قبل از لازم الاجرا شدن این دستورالعمل انجام می دادند، تجویز می کند.

 Commerzbank که به نزدیک به 28000 گروه مشتری شرکتی و نزدیک به 11 میلیون مشتری خصوصی و کارآفرین در آلمان خدمات ارائه می دهد، قصد دارد خدمات نگهداری ارزهای دیجیتال برنامه ریزی شده را به مشتریان اصلی سازمانی ارائه دهد.

 با درخواست مجوز برای تبدیل شدن به یک متولی کریپتو، به لیست طولانی موسساتی پیوسته است که سعی در دریافت آن دارند.  به گفته رگولاتوری مالی، تاکنون 25 درخواست برای دریافت مجوز دریافت کرده و تاکنون چهار مورد را تایید کرده است.

 در ژانویه 2021، Coinbase اولین شرکتی بود که مجوز نگهداری رمزارز را در آلمان دریافت کرد.  اکنون Commerzbank اولین بانکی است که برای آن درخواست داده است.

در جاهای دیگر، بانک‌های سراسر جهان به طور فزاینده‌ای به گسترش خدمات خود به ارزهای دیجیتال علاقه نشان می‌دهند.  همانطور که فینبولد گزارش داد، یکی از آنها غول بانکی گلدمن ساکس است که قصد دارد خدمات رمزنگاری را برای مشتریان با ارزش خالص بالای خود در سه ماهه دوم سال 2022 راه اندازی کند.

 علاوه بر این، یکی از اعضای هیئت مدیره و کارشناس فین‌تک، بلیت مستر کریدیت سوئیس، استدلال کرده است که بیت‌کوین تهدیدی برای پول فیات یا بخش بانکی نیست.  از سوی دیگر، کارشناسان رمزنگاری وجود دارند که معتقدند ارزهای دیجیتال برخی از خدمات بانکی را “بی ربط” می کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 5 =