قرار است چندین صرافی با حزب حاکم کره جنوبی برای بحث در مورد حادثه Terra و اینکه آیا آنها باید در قبال وجوه از دست رفته سرمایه گذاران پاسخگو باشند، ملاقات کنند.

به گزارش KBS، پلیس کره جنوبی می خواهد دارایی های گارد بنیاد لونا را مسدود کند.

 طبق گزارش دوشنبه منتشر شده توسط پخش کننده ملی کره جنوبی، واحد تحقیقات جرایم سایبری پلیس کلان شهر سئول از چندین صرافی محلی خواسته است که وجوهی را که در کیف پول های مورد استفاده سازمان غیرانتفاعی وابسته به Terra نگهداری می شود، نگه دارند.  گزارش KBS گفت که مقامات این درخواست را به ظن اختلاس از وجوه شرکتی ارائه کرده اند.

 با این حال، شایان ذکر است که صرافی ها از نظر قانونی موظف به مسدود کردن وجوه نیستند و بنابراین مشخص نیست که آیا آنها به درخواست پلیس پایبند خواهند بود یا خیر.

 این تنها آخرین پیشرفت در حماسه جاری پیرامون آزمایشگاه‌های LFG، Terra و Terraform است.  در اوایل این ماه، ترا متحمل بزرگترین سقوط در تاریخ کریپتو شد، زمانی که استیبل کوین UST پیوند خود را با دلار از دست داد، توکن فرارش LUNA را به مارپیچ مرگ فرستاد و حدود 40 میلیارد دلار ارزش را در یک هفته پاک کرد.

 LFG، مؤسسه غیرانتفاعی که برای اطمینان از ثبات UST تأسیس شد، با فروش دارایی های بیت کوین خود با فروپاشی، تلاش کرد تا UST را نجات دهد، اما این برای جلوگیری از سقوط UST کافی نبود.  LFG از آن زمان ادعا کرده است که بیش از 80000 بیت کوین به ارزش 2.4 میلیارد دلار برای دفاع از میخ UST هزینه کرده است و تنها 313 بیت کوین باقی مانده است، علاوه بر آن دارایی هایش در UST، AVAX و چند دارایی دیجیتال دیگر.

 با این حال، هنوز هیچ دنباله کاغذی واضحی برای تمام بیت کوین های گمشده منتشر نکرده است.  Crypto Briefing در اوایل این ماه چندین درخواست برای جزئیات تاریخچه تراکنش LFG با Terraform Labs و نمایندگان قانونی آن ارائه کرد اما هیچ گونه پاسخی دریافت نکرد.

 Terra در حالت بحران

 در عواقب فروپاشی Terra، نهادهای مختلف وابسته به بلاکچین مشکل‌دار با تعدادی از مناقشات و سؤالات دشوار جامعه مواجه شده‌اند.  طبق گزارش‌های رسانه‌های محلی، آزمایشگاه Terraform پس از شروع انتقال وجوه به LFG، ۷۸ میلیون دلار – معادل حدود ۴۰ درصد از دارایی‌های باقی‌مانده LFG که ادعا می‌کند در اختیار دارد – بدهکار است. این گزارش ها سوالاتی را در مورد نقل مکان اخیر شرکت به سنگاپور ایجاد کردند، اما مدیرعامل شرکت دو کوون از آن زمان توضیح داده است که این حرکت “یک تصمیم شخصی” بوده است.

 کوان، همراه با بنیانگذارش، دانیل شین، همچنین با شکایت گروهی از سرمایه گذاران کره جنوبی Terra به اتهام کلاهبرداری روبرو هستند.  علاوه بر این، Kwon به دلیل اجرای یک طرح Ponzi در Anchor Protocol، برنامه Terra که به سرمایه گذاران وعده بازدهی پایدار 20٪ APY را می داد، تحت بررسی است.  همچنین هفته گذشته فاش شد که سه وکیل داخلی Terraform Labs شرکت را ترک کرده اند.

 قانونگذاران کره جنوبی قرار است با پنج صرافی برتر ارزهای دیجیتال کره در این هفته ملاقات کنند، جایی که انتظار می رود آنها باید پاسخ دهند که آیا به اندازه کافی از مشتریان در برابر از دست دادن سرمایه خود در LUNA و UST محافظت می کنند یا خیر.

 در همین حال، Kwon آخرین بار به صورت آنلاین ظاهر شد تا دارندگان LUNA را از ارسال توکن های خود به آدرس رایت توصیه کند.  او همچنین از طرحی برای فورک Terra با یک توکن جدید و استثناء UST حمایت کرده است.  رای گیری روز چهارشنبه پایان می یابد و 65.24 درصد از پاسخ دهندگان در زمان مطبوعات موافق هستند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *