در سال ۲۰۲۲ درآمد هکرهای صنعت ارزهای دیجیتال به ۴.۳ میلیارد دلار رسید

در سال ۲۰۲۲ درآمد هکرهای صنعت ارزهای دیجیتال به ۴.۳ میلیارد دلار رسید

سال 2022 با پایان دادن به سال پرفراز و نشیب برای قیمت ارزهای دیجیتال و انفجارهای شرکت، یک سال رکورد برای هک کریپتو بود.

بر اساس داده های شرکت امنیت سایبری Privacy Affairs، از ژانویه 2022 تا نوامبر 2022، هکرها با 4.3 میلیارد دلار ارز رمزنگاری شده، 37 درصد نسبت به مدت مشابه در سال 2021 افزایش یافته اند. تحلیلگران آزمایشگاه Solidus تخمین می زنند که بازیگران بد در هر ساعت 15 کلاهبرداری مرتبط با رمزارز را راه اندازی می کنند.

هکرها در بزرگ‌ترین رخنه سال، بیش از 600 میلیون دلار از شبکه Ronin، یک زنجیره جانبی مرتبط با اتریوم که در ماه مارس برای بازی بلاک‌چین Axie Infinity استفاده می‌شد، جبران کردند. به گفته این شبکه، بهره‌برداران از کلیدهای خصوصی هک‌شده برای جعل برداشت‌ها در 23 مارس استفاده کردند. تقریباً یک هفته بعد، زمانی که کاربر قادر به برداشت 5000 ETH نبود، این نقض کشف شد.

بعدها، Sky Mavis، شرکت سازنده پل، اذعان کرد که ممکن است هنگام توسعه پل، امنیت را فدای سرعت کرده باشد. Sky Mavis سپس 150 میلیون دلار افزایش سرمایه به رهبری Binance را برای بازپرداخت کاربران آسیب دیده اعلام کرد. سایر مشارکت کنندگان در این دور شامل پارادایم، برندهای انیموکا، دیالکتیک، اکسل و آندریسن هوروویتز بودند.

در ماه فوریه، هکرها Wormhole، یکی از بزرگترین پل های زنجیره ای بین سولانا و سایر بلاک چین ها را هدف قرار دادند. بازیگران بد از یک آسیب‌پذیری در سیستم اعتبار سنجی Wormhole سوء استفاده کردند و به آن‌ها اجازه دادند با اتر پیچیده‌ای که به‌طور تقلبی تولید شده بود، کنار بیایند.

سپس هکرها از این زنجیره برای تبدیل اتر پیچیده شده به اتر استفاده کردند. شرکت مادر Wormhole Jump Crypto بعداً تمام 120000 اتر از دست رفته پل را جایگزین کرد.

در ماه آگوست، DeFi Bridge Nomad در یک هک که شامل 960 تراکنش و 1175 برداشت فردی بود، 190 میلیون دلار از دست داد. کاربران می‌توانستند از یک باگ در پروتکل سوء استفاده کنند که به آن‌ها اجازه می‌داد بیش از آنچه سپرده‌گذاری کرده بودند برداشت کنند.

گمان می‌رود که به محض انتشار اخبار این اشکال، کاربران برای بهره‌برداری از آن عجله کردند، که منجر به یک عجله برای همه افراد شد که برای ارسال تراکنش‌های غیرقانونی هجوم می‌آورند و به سرعت پل رمزی تمام سرمایه‌های کاربر که در قرارداد هوشمند مرتبط با آن نگهداری می‌شد تخلیه می‌شد.

Nomad گفت هکرهای کلاه سفید بعداً حداقل 32 میلیون دلار را به آدرس کیف پول بازیابی بازگرداندند. این کیف پول با همکاری بانک متولی آنکوریج دیجیتال راه اندازی شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *