دوج کوین رشد قیمتی حاصل از اخبار خرید توییتر توسط ایلان ماسک را از دست داد

دوج کوین رشد قیمتی حاصل از اخبار خرید توییتر توسط ایلان ماسک را از دست داد دارا صدهزاری

دیروز دوج کوین یک روز تبلیغاتی داشت، با خبرهایی مبنی بر اینکه ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا و طرفدار DOGE، توییتر را تصاحب می کند، ارزش ارز دیجیتال پیشرو میم را به خود جلب کرد.  در یک بازه زمانی 24 ساعته 26 درصد افزایش یافت و بعد از ظهر پس از اعلام رسمی خرید 44 میلیارد دلاری ماسک به اوج خود رسید.

 اما امروز تقریباً برای Dogecoin مهربان نبوده است.  پس از تایید رسمی خرید ماسک در توییتر، قیمت DOGE بسیاری از روند افزایشی قیمت را که دیروز بعدازظهر مشاهده شد کاهش داد و اکنون طبق داده‌های CoinMarketCap شاهد کاهش 9 درصدی قیمت آن در روز گذشته بوده است.

 قیمت Dogecoin تا لحظه نگارش این مقاله کمی بالاتر از 0.14 دلار به ازای هر سکه است و دیروز به 0.1677 دلار به اوج خود رسید.  با این حال، باارزش‌ترین سکه میم از نظر ارزش بازار اکنون حدود 4 درصد در 30 روز گذشته افزایش یافته است، که شامل افزایش قبلی به بالای 0.17 دلار در 5 آوریل بود، زمانی که ماسک پس از خرید 9.2 درصد از سهام شرکت به هیئت مدیره توییتر پیوست.

ایلان ماسک چند سالی است که با توئیت‌ها و میم‌های مکرر او که اغلب منجر به نوسانات قیمتی برای DOGE می‌شود، ارتباط نزدیکی با سکه‌های رمزنگاری الهام گرفته از سگ دارد.  اعتقاد بر این است که حمایت او از Dogecoin به افزایش آن در اوایل سال گذشته کمک کرد، زمانی که قیمت برای اولین بار به بالای یک پنی رسید و برای ماه‌ها افزایش یافت.

برخی از طرفداران Dogecoin معتقدند زمانی که ماسک پس از تکمیل پلتفرم رسانه اجتماعی، پشتیبانی پرداخت Dogecoin را به توییتر اضافه خواهد کرد.  توییتر قبلاً از طریق بیت کوین و اتریوم انعام ارائه می دهد و به کاربران امکان می دهد NFT های اتریوم خود را به عنوان تصاویر نمایه تأیید شده از طریق سرویس اشتراک آبی برتر خود در توییتر نمایش دهند.

 بازار گسترده تر ارزهای دیجیتال در حال حاضر تا زمان نوشتن این مقاله حدود 3 درصد کاهش یافته است.  میم کوین رقیب شیبا اینو طی 24 ساعت گذشته 3 درصد کاهش یافته و قیمت فعلی 0.00002326 دلار است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × یک =