دو کوان با وجود مخالفت یک آدرس برای سوزاندن لونا منتشر کرد


دو کوان، یکی از بنیان‌گذاران و مدیر عامل Terraform، سرانجام به پیشنهادهایی برای سوزاندن بیشتر عرضه بیش از ۶.۵ تریلیون توکن در گردش LUNA گوش داد.  در حالی که کوان هنوز با این ایده مخالف است، در توییتر به اشتراک گذاشتن آدرس LUNA و TerraUSD (UST) اقدام کرده است.

 بیش از 278 میلیون توکن LUNA با وجود مخالفت دو کوان سوزانده شد

 مارپیچ مرگ اخیر استیبل کوین الگوریتمی UST یکی از بزرگترین فاجعه ها در تاریخ کریپتو است که ده ها میلیارد دلار را در عرض چند روز از بین می برد.

 در پاسخ، Do Kwon طرحی را برای احیای اکوسیستم ارائه کرد.  این پیشنهاد طرح‌هایی را برای تقسیم Terra به دو بلاک چین نشان می‌دهد: زنجیره قدیمی که در آینده به عنوان Terra Classic شناخته می‌شود و زنجیره جدید Terra بدون UST.  یک airdrop برای دنبال کردن شکاف زنجیره تنظیم شده است.

 بیش از 80 درصد از افرادی که دارای LUNA سهامدار هستند، از بازسازی پروتکل Terra منهای استیبل کوین الگوریتمی پشتیبانی می کنند.  اما همانطور که به طور گسترده گزارش شده است، بسیاری از اعضای جامعه و سرمایه گذاران مانند Changpeng Zhao بایننس به شدت با هارد فورک مخالف هستند.

 دو کوان استدلال می کند که اولویت اصلی او اکنون این است که اطمینان حاصل کند که جامعه ترا “مکانی برای ساختن دارد و سال ها کار آنها هدر نمی رود”.  احتمالاً به همین دلیل است که او تسلیم شد و آدرس رایت را برای LUNA و UST به اشتراک گذاشت.  هر توکن LUNA یا UST که به آدرس ارسال می شود برای همیشه از گردش خارج می شود. ساعاتی پیش، خالق Terra اظهار داشت که سوزاندن توکن ها ایده خوبی نیست و “هیچ اتفاقی نمی افتد جز اینکه توکن های خود را گم کنید”.  وقتی از او پرسیده شد که چرا تصمیم گرفت به هر حال آدرس را توییت کند، کوون توضیح داد:

 “مردم مدام آدرس رایت را می‌پرسیدند – خوشحالم که برای مقاصد اطلاعاتی ارائه می‌دهم، اما می‌خواهند توضیح دهند که نباید توکن‌ها را بسوزانید مگر اینکه بدانید دارید چه می‌کنید – من نمی‌توانم بفهمم.”

 طبق داده های Bitquery.io، تا زمان انتشار، آدرس رایت LUNA 278.47 میلیون توکن دریافت کرده است.  در حالی که این رقم در مقایسه با عرضه 6.5T LUNA ناچیز است، نشان می دهد که سرمایه گذاران داوطلبانه سکه های خود را به امید افزایش قیمت از بین می برند.

 مسیر ناهموار پس از فروپاشی Terra

 قابل ذکر است، این شبکه ایجاد توکن‌های جدید LUNA را متوقف کرده است، به همین دلیل است که سرمایه‌گذاران متقاعد شده‌اند که سوزاندن کریپتو کمیاب‌تر می‌شود و متعاقباً قیمت آن را به دلیل اقتصاد تقاضا و عرضه افزایش می‌دهد.

 همه نگاه ها به دو کوان معطوف شده است، زیرا ناظران منتظرند ببینند آیا او می تواند فرآیند بهبود را عاقلانه انجام دهد و اوضاع را تغییر دهد.  همانطور که توسط ZyCrypto پوشش داده شده است، تیم حقوقی Terra پس از فروپاشی LUNA/UST استعفا داد و برخی از سرمایه گذاران Kwon را به دلیل آنچه که آنها گمان می کنند یک طرح خوب اجرا شده Ponzi بود به دادگاه می کشانند.

 در همین حال، کارشناسان هشدار می‌دهند که قانون‌گذاران از خرابی Terra به عنوان نیاز به قوانین ارزهای دیجیتال بیشتر در تلاش برای تقویت حمایت از سرمایه‌گذاران استفاده خواهند کرد.  LUNA در حال حاضر بسیار فرار است.  به این ترتیب، کاربران باید از اتخاذ هرگونه تصمیم سرمایه گذاری عجولانه خودداری کنند.

 اگر UST در نهایت به قیمت 1 دلار بازگردد و LUNA به بالاترین سطح تاریخ خود بازگردد، مطمئناً دیدنی‌ترین بازگشت ارزهای دیجیتال در تمام دوران خواهد بود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − چهار =