دیده بان بازار

دیده بان بازار بورس

امروز تو این مقاله در وبسایت الند قراره به یکی از مهم ترین سوالات و پر تکرار ترین سوالاتی که افراد تازه وارد در بورس میپرسند پاسخ بدیم.

اون سوال هم اینه که این همه سهم تو بورس وجود داره. ما از کجا همه شو در بیاریم و اصلا از کجا بدونم یک شرکت در بورس اوراق بهادار تهران هست و معامله میشه.

یک مرجع اساسی و ضروری برای هر فعال بازار سرمایه وبسایت اصلی بورس تهران به آدرس tsetmc.com هست.

تقریبا هر معامله گر حرفه ای که میشناسیم هر روز به این سایت سر میزنه و اطلاعات مربوط به سهام مختلف رو چک میکنه.

در این سایت بخشی داریم به نام دیده بان بازار.

دیده بان بازار

زمانی که وارد سایت اصلی بشیم، بالا سمت چپ یک علامت جدول هست که در اونجا میتونیم تمام سهامی که در بازار بورس و فرا بورس تهران معامله میشه رو بخونیم.

اطلاعاتی که دیده بان بازار سرمایه به ما میده فقط نماد شرکت ها نیست. ما به عنوان یک معامله گر میتوانیم اطلاعات مفیدتری هم از این قسمت سایت دریافت کنیم.

به عنوان مثال اسم کامل شرکت ها چیزی هست که خیلی ها نمیدونند و فقط سر و کارشون با یک سری نماد هست!

این که نام درست و کامل هر شرکت رو بدونیم ما رو بسیار حرفه‌ای تر در نظر بقیه نشون میده.

علاوه بر اینها اطلاعات قیمتی مثل قیمت پایانی، قیمت اخرین معامله، ای پی اس، پی بر ای یا المان های دیگر در این بخش هستند که میتونیم به راحتی به اونها دسترسی داشته باشیم.

یک ویژگی مثبت دیگه دیده بان بازار بورس این هست که میتوانیم دو یا چند نماد رو در یک نگاه با هم مقایسه کنیم. گزینه ای در سایت وجود داره که میتونیم با تفکیک صنعت سهام رو ببینیم و اگر مثلا از لحاظ تکنیکال دو سهم وضعیت مشابه داشتند، تابلوی اونها رو در کنار هم چک کنیم و گزینه بهتر رو اتخاب کنیم.

در کل این بخش از سایت tsetmc جایی هست که باید بتونید باهاش ارتباط برقرار کنید. مطمئن باشید دیر یا زود به اون نیاز پیدا خواهید کرد!

من در دوره سرمایه گذاران دارا صفر تا صد مباحث بورسی رو بهتون آموزش دادم. در دیده بان بورس تک تک این سهم ها رو مورد بررسی قرار دادم و در مورد هر کدوم توضیح دادم.

اگر میخواید حرفه ای تر از بازار سرمایه پول دربیارید، روی لینک زیر کلیک کنید و توضیحات رو بخونید!

دوره سرمایه گذاران دارا صفر تا صد مباحث بورسی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 13 =