نایب بوکله، رئیس جمهور السالوادور روز دوشنبه در توییتی اعلام کرد که این کشور آمریکای لاتین 500 بیت کوین دیگر (حدود 15.3 میلیون دلار) در جریان اصلاح بازار فعلی خریداری کرده است که تعداد کل بیت کوین های متعلق به السالوادور را به بیش از 2300 (حدود 72.5 میلیون دلار) می رساند.

 «السالوادور به تازگی دیپ را خریده است!»  بوکله توییت کرد و افزود که دولت او به طور متوسط ​​30744 دلار خرید کرده است.

 قیمت بیت کوین در 24 ساعت گذشته بیش از 11 درصد کاهش یافته است و بقیه بازار کریپتو در همان جهت نزولی حرکت می کند.  بسیاری از دارندگان بلندمدت بیت کوین به دنبال «خرید افت» و خرید دارایی هستند در حالی که روند نزولی آن در حال کاهش است.

در سپتامبر 2021، السالوادور اولین کشوری بود که بیت کوین را به عنوان ارز قانونی قانونی معرفی کرد.  در حالی که این طرح توسط بسیاری از حامیان بیت کوین جشن گرفته می شود، با واکنش های متفاوتی در سطح جهانی روبرو شده است.  این اقدام هشدارهایی را از سوی صندوق بین المللی پول (IMF) و مقامات دولت ایالات متحده در پی داشت.

 علاوه بر پیگیری فرصت‌های استخراج بیت‌کوین در زمین گرمایی، این کشور همچنین در حال ایجاد ذخایر بیت‌کوین خود برای ذخایر خود بوده است.  اما مشخص نیست که دقیقاً چه کسی بیت کوین را خریداری می کند – Bukele یا دولت – و چه کسی کلیدهای خصوصی کیف پول را کنترل می کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *