رئیس جمهور منتخب کره جنوبی به‌دنبال اصلاحات در قوانین ارزهای دیجیتال است

رئیس جمهور منتخب کره جنوبی به‌دنبال اصلاحات در قوانین ارزهای دیجیتال است

کمیته انتقال ریاست جمهوری کره جنوبی یک چارچوب رمزنگاری را پیشنهاد می کند که برای تقویت رشد صنعت دارایی دیجیتال طراحی شده است.

 هدف قانون چارچوب دارایی دیجیتال ایجاد محیطی است که رشد مسئولانه بر اساس اعتماد سرمایه گذار را تشویق می کند.  اقدامات حفاظت از سرمایه گذار را اجرا می کند و “ثبات تراکنش” را بهبود می بخشد، که به فعالیت های مربوط به انتشار توکن ها، از جمله NFT ها و لیست های مبادلاتی اشاره دارد.

 با کمال تعجب، این پیشنهادها شامل لغو ممنوعیت پیشنهادات اولیه سکه داخلی (ICO) نیز می شود.  جزئیات نشان می دهد که رگولاتورها بین ICOهای “امنیتی” و “غیر امنیتی” تمایز قائل می شوند.

 برنامه‌ریزی شده است تا بسته به ماهیت اقتصادی دارایی‌های مجازی، یک سیستم نظارتی در قالب «نوع امنیتی» و «نوع غیرامنیتی» مانند تسویه‌ی سود و پرداخت ایجاد شود.

 ICO ها برای بازگشت؟

 ICO ها به راهی برای پروژه های جدید ارز دیجیتال برای جمع آوری پول اشاره می کنند.  اگرچه آنها از سال 2013 وجود داشته اند، با راه اندازی ICO Mastercoin، اما تا سال 2017 بود که مردم متوجه شدند.

 در آن زمان، قیمت ارزهای دیجیتال در حال رونق بود، و برای سرمایه‌گذاران اولیه ICO غیرعادی نبود که یک شبه آن را ثروتمند کنند.  در طول این مرحله رونق، 800 ICO به وجود آمد که جمعاً 20 میلیارد دلار جمع آوری کرد.

 با این حال، بسیاری از این پروژه‌ها به عنوان ابزارهای غیرقانونی، کلاهبرداری‌هایی بودند که به دنبال استفاده از سرخوشی بازار بودند.  تحقیقات نشان می‌دهد که حدود 80 درصد از ICO‌هایی که در طول رونق ICO راه‌اندازی شدند، کلاهبرداری‌هایی بودند که پول سرمایه‌گذاران را می‌گرفتند و بی‌صدا از آن خارج می‌شدند.

 ICOها در سپتامبر 2017 در کره جنوبی و تقریباً در همان زمان در چین ممنوع شدند.  با توجه به شهرت مشکوک آن‌ها، مکانیسم‌های جدید جذب سرمایه، مانند پیشنهادات مبادله اولیه، پیشنهادات اولیه اوراق بهادار، و پیشنهادات اولیه سهامداران، جایگزین شدند.

 بر اساس قانون چارچوب دارایی دیجیتال، زمینه برای بازگشت ICOها فراهم شده است.

 رئیس جمهور دوستدار کریپتو

 یون سوک یول، طرفدار رمزارز، در انتخابات ریاست جمهوری کره جنوبی در مارس 2022 پیروز شد و رقیب سیاسی خود، لی جائه میونگ را با پیروزی کمتر از یک درصد شکست داد.

 یون قول داده بود سیاست هایی را برای مشروعیت بخشیدن به صنعت کریپتو اجرا کند، از جمله لغو ممنوعیت ICO ها.

با این حال، با تعیین تاریخ تحلیف یون برای 10 می، به نظر می رسد که او زمان خود را برای تحقق همه چیز تلف نمی کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 1 =