رئیس فدرال رزرو می گوید فعالیت های رمزنگاری مشکل ساز است

رئیس فدرال رزرو آمریکا

رئیس فدرال رزرو می گوید فعالیت های رمزنگاری مشکل ساز است

میشل دبلیو بومن، رئیس فدرال رزرو اذعان کرده است که علیرغم رشد ارزهای رمزنگاری شده، آنها به ویژه در رابطه با بخش بانکداری یک منطقه نگران کننده هستند.

به گفته بوول، او در جلسه ای با موسسه مالی بین المللی (IIF) در 30 سپتامبر گفت که ارزهای دیجیتال چندین موضوع را مطرح می کنند و چشم انداز نظارتی باید برای سازگاری با فناوری در حال ظهور آماده باشد.

با این حال، فرماندار تاکید کرد که فناوری به سرعت در حال تکامل در مورد ارزهای دیجیتال می تواند اجرای برخی قوانین را چالش برانگیز کند. به عنوان مثال، باول خاطرنشان کرد که اگر بازیگران بخش مالی در کنار ابهام قوانین، در زمینه مقررات برای تامین دارایی‌های کریپتو تجربه نداشته باشند، چالش‌ها پدیدار می‌شوند.

یکی دیگر از حوزه‌هایی که مقررات و نظارت در آن به تکامل خود ادامه می‌دهد، مربوط به بانک‌هایی است که در فعالیت‌های دارایی‌های رمزنگاری شده شرکت می‌کنند. این فعالیت ها تعدادی از مسائل مهم را ایجاد می کند. وقتی به تکامل نظارت و تنظیم این فعالیت‌ها فکر می‌کنم، از خودم می‌پرسم که آیا قوانین در محیط به‌سرعت در حال تحول کنونی واضح هستند و آیا قوانین در حالی که تکامل می‌یابند در خدمت یک هدف احتیاطی مشروع هستند؟

در طول جلسه، باول خاطرنشان کرد که بانک‌ها می‌توانند در فعالیت‌های مرتبط با رمزارز شرکت کنند، اما ابتدا باید انتظارات نظارتی را درک کنند. با این حال، او خواستار گفتگوی بیشتر برای یافتن چشم انداز نظارتی درست شد. به گفته بوول:

پذیرش و استفاده از فناوری‌های جدید ممکن است نگرانی‌های نظارتی جدیدی ایجاد کند، اما بهترین راه برای رسیدگی به این نگرانی‌ها و تشویق نوآوری، گفت‌وگو بین بانکداران و ناظران قبل و در حین توسعه و اجرای آن فناوری‌ها است.

علاوه بر این، این مقام تاکید کرد که بانک‌ها باید چارچوب نظارتی روشنی داشته باشند که بتواند با ریسک مرتبط با نوسانات قیمت در بخش ارزهای دیجیتال مطابقت داشته باشد.

او خاطرنشان کرد که یکی از مواردی که باید به آن توجه کرد، یافتن ابزارهایی برای ترکیب رمزنگاری در بانکداری یا انتقال دارایی های دیجیتال به خارج از بانک است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج − 1 =