راهکار نهنگ سولانا برای کاهش خطر لیکویید شدن

سولانا لیکویید

نهنگ سولانا که هفته گذشته در آستانه لیکویید شدن قرار گرفت، شروع به انتقال وجوه خود برای کاهش خطر به پروتکل سولند DeFi مبتنی بر Solana کرده است، جایی که تمام سرمایه‌های آنها قبلاً نگهداری می‌شد.  تیم سولند روز سه شنبه اشاره کرد که نهنگ سولند 25 میلیون دلار از بدهی خود را به بازارهای انبه منتقل کرده است.

 این تیم افزود که این نتیجه تلاش های سولند برای متقاعد کردن نهنگ ناشناس (3oSE) برای گسترش موقعیت وام خود در یک پلت فرم دوم وام بود.

 با انتقال کاربر بخشی از موقعیت خود به Mango Markets، Solend خود را از رنج کامل انحلال اجباری احتمالی رها کرده است.  با این حال، به گفته سولند، هنوز به طور کامل از بحران جلوگیری نشده است، زیرا این امر به سادگی قرار گرفتن در معرض سولند را محدود می کند.  موقعیت تجاری – و انحلال بالقوه آن – فعال باقی می ماند.

 سولند نوشت: “اما این مشکل را به طور کامل حل نمی کند، زیرا دیوار بزرگ تصفیه هنوز وجود دارد.”  “ما با تیم Mango و 3oSE…uRbE در تماس هستیم تا یک برنامه بلندمدت را مشخص کنیم.”

چگونه این اتفاق افتاد؟

 این مشکل زمانی شروع شد که کاربر Solend وام 108 میلیون دلاری را در استیبل کوین گرفت.  این وام با وثیقه 5.7 میلیون سولانا (SOL) (215 میلیون دلار) بود که نشان دهنده 95 درصد سپرده های SOL در استخر اصلی وام دهی سولند بود.

 با این حال، زمانی که بازار سقوط کرد، این وام در خطر انحلال قرار گرفت.  تخمین زده می شد که اگر قیمت SOL به 22.30 دلار کاهش یابد، این اتفاق می افتد.  تیم Solend ادعا کرد که انحلال در این اندازه در زنجیره بسیار خطرناک خواهد بود.  اگر انحلال زنجیره ای انجام شود، پروتکل Solend در معرض خطر انباشت بدهی بد به دلیل کاهش آبشاری ارزش SOL قرار می گیرد.

 Solend بعداً زمانی که پیشنهاد کرد موقعیت کاربر را در اختیار بگیرد و به صورت دستی آن را در یک معامله خارج از بورس (OTC) تسویه کند، موضوع انتقاد قرار گرفت.  با این حال، این پیشنهاد بعداً به دلیل ترس از اینکه می تواند سطح تمرکززدایی آن را تضعیف کند، باطل شد و آن را به دنبال راه حلی جایگزین کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × پنج =