راه اندازی اولین ماشین مجازی اتریوم روی سولانا

راه اندازی اولین ماشین مجازی اتریوم روی سولانا

راه اندازی اولین ماشین مجازی اتریوم روی سولانا

ماشین مجازی اتریوم (EVM) Neon در تاریخ 12 دسامبر در شبکه اصلی راه اندازی می شود که به اتریوم dApps اجازه می دهد در شبکه Solana اجرا شود.

راه حل زنجیره ای Neon EVM اعلام کرده است که در 12 دسامبر در شبکه اصلی سولانا راه اندازی می شود. راه اندازی dApps اتریوم را به شبکه سولانا می آورد و به این ویژگی ها، مقیاس پذیری و نقدینگی دسترسی پیدا می کند.

مارینا گوریوا، مؤسس آزمایشگاه نئون، تاریخ را در کنفرانس سولانا پوینت فاش کرد.

Neon EVM تنها در نوع خود در سولانا است و امکانات توسعه را در شبکه باز می کند. کاربران همچنین می توانند از مزایای استفاده از اپلیکیشن های محبوب اتریوم در شبکه مقیاس پذیر سولانا بهره مند شوند. گوریوا به تأثیری که می تواند بر قابلیت استفاده داشته باشد اشاره کرد و گفت:

Neon EVM بهترین های دو جهان، اتریوم و سولانا را متحد می کند و روایت قاتل اتریوم را یک بار برای همیشه متوقف می کند. پروژه‌های مبتنی بر اتریوم می‌توانند برای اولین بار از مخاطبان و نقدینگی سولانا که قبلاً غیرقابل دسترس بودند، بدون نیاز به بازنویسی کد آنها در Rust استفاده کنند. در نتیجه، کاربران اکنون می‌توانند از تجربه‌های کاربری پیشرفته‌تری در سولانا لذت ببرند، بدون اینکه در dApps آزمایش شده اتریوم از دست بدهند.

توسعه‌دهندگان و پروژه‌های اتریوم همچنین می‌توانند از پایگاه کاربری سولانا که به طور میانگین ۲۰.۵ میلیون کیف پول فعال ماهانه دارد، استفاده کنند. Neon Labs همچنین خاطرنشان کرد که در حال حاضر پروژه‌های مبتنی بر اتریوم روی نئون ساخته شده‌اند، از جمله Aave، Curve و Sobal. این به کاربران سولانا dApp های بیشتری برای کار می دهد و dApp های اتریوم از موفق ترین ها در بازار هستند.

Neon EVM به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا اتریوم dApps را در شبکه سولانا بسازند و مزایایی را که شبکه Solana فراهم می کند ارائه می دهد. تراکنش‌های نئونی اتریوم dApps در یک تراکنش سولانا پیچیده می‌شوند.

Neon Labs، شرکت سازنده Neon EVM، 40 میلیون دلار برای آوردن EVM به سولانا جمع آوری کرد. دور تامین مالی توسط Jump Capital رهبری شد و شامل IDEO CoLab Ventures، Solana Capital، و Three Arrows Capital بود.

Neon EVM هنوز از تراکنش های NFT پشتیبانی نمی کند، اما این برنامه ریزی شده است. این تیم همچنین در حال کار بر روی قابلیت همکاری با قرارداد های هوشمند سولانا ، سازگاری کامل با اکوسیستم، ادغام با ابزارها و خدمات اصلی اتریوم و یک برنامه کمک هزینه اولیه است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =