رای منفی پارلمان نروژ به ممنوعیت استخراج بیت کوین


پارلمان نروژ به پیشنهادی مبنی بر ممنوعیت استخراج بیت کوین رأی منفی داد و به صنعت ماینینگ کریپتو اجازه می داد به رشد خود در این کشور ادامه دهد.

بر اساس گزارش Cointelegraph، این پیشنهاد – که اولین بار در ماه مارس توسط حزب سرخ پیشنهاد شد – با رای پارلمان در 13 مه رد شد. این ممنوعیت نتوانست حمایت سیاسی خارج از اعضای حزب چپ سوسیالیست نروژ، حزب سرخ و حزب سبز را جلب کند.  ، و در نهایت رای منفی داده شد.

سوفی مارهاگ، عضو حزب سرخ، به E24 گفت که “بدیهی است” از رای اکثریت ناامید شده است و گفت که حزب او برای جلب حمایت شهروندان در آینده سخت تر کار خواهد کرد.  او با اشاره به انتقادات انرژی بر استخراج رمزارز و تأثیر منفی بر تغییرات آب و هوا، گفت که این کشور باید مصرف انرژی خود را «اولویت بندی» کند.

Jaran Mellerud، تحلیلگر Arcane Research، گفت که این رای نشان دهنده پیروزی بیشتر برای استخراج بیت کوین در مقیاس بزرگ است:

با از دست دادن این رأی، این احزاب سیاسی احتمالاً یک بار دیگر تلاش خواهند کرد تا مالیات بر برق را به طور خاص برای ماینرها افزایش دهند، که اکنون تنها ابزار باقی مانده آنها در جعبه ابزار برای سخت کردن زندگی برای معدنچیان است.

ملرود ادعا کرد که احزاب سیاسی متخاصم با بیت کوین تلاش کرده اند تا استخراج کنندگان را از نروژ از طریق اجرای نرخ بالاتر مالیات بر توان خارج کنند.  او تصمیم دولت برای لغو این پیشنهاد را “آخرین میخ در تابوت” برای تلاش برای خلاص کردن نروژ از شر صنعت کریپتو نامید.

این گزارش ادعا می‌کند که نروژ یک «واحه سبز» برای استخراج بیت‌کوین، با انرژی آبی فراوان و قیمت پایین انرژی است.  ماینرهای نروژی تا حدود 1 درصد به نرخ هش جهانی بیت کوین کمک می کنند که بخشی از آن به دلیل استفاده از انرژی های تجدیدپذیر در این کشور است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 2 =