رد طرح پیشنهادی دو کوان برای FORK LUNA


جامعه Terra با دومین طرح احیای Do Kwon برای ایجاد دو بلاک چین در تلاش برای جبران سقوط بیدرنگ UST در هفته گذشته، مخالفت کرده است.

 جامعه از اجرای یک مکانیسم سوزاندن تهاجمی برای احیای اکوسیستم ترا که زمانی پررونق بود به جای هارد فورک پشتیبانی می کند.  علاوه بر این، بیشتر آنها ادعا می‌کنند که تیم Terra به حرف‌های جامعه گوش نمی‌دهد و به نظر می‌رسد به‌جای مالکان کوچک معمولی از نهنگ‌ها محافظت کند.

 جامعه Terra از پیشنهاد Fork LUNA خوشحال نیست

 دو کوون، مدیرعامل Terraforms Labs، آماده تسلیم شدن نیست.  او روز دوشنبه پیشنهاد کرد که بلاک چین LUNA به دو زنجیره تقسیم شود: Terra Classic و Terra.  آنها به ترتیب میزبان ارزهای دیجیتال لونا کلاسیک (LUNC) و لونا (LUNA) خواهند بود.

 همانطور که ZyCrypto قبلا گزارش داده بود، زنجیره جدید استیبل کوین الگوریتمی UST را به طور کامل قطع می کند و بر برنامه های مالی غیرمتمرکز (DeFi) تمرکز می کند.  زنجیره موجود به عنوان Terra Classic ادامه خواهد داشت و دارندگان LUNA در این زنجیره یک ایردراپ از توکن زنجیره جدید دریافت خواهند کرد.  قابل ذکر است که Terra متعلق به جامعه خواهد بود زیرا آزمایشگاه Terraform بخشی از ایردراپ نخواهد بود.

 اگرچه رای گیری رسمی در 18 ماه مه آغاز خواهد شد، رای گیری اولیه توسط اعضای جامعه نشان می دهد که احساسات عمومی به شدت مخالف انشعاب بلاک چین است.  این پیشنهاد بیش از 2747 رای در انجمن تحقیقاتی و حکمرانی Terra در زمان انتشار دریافت کرده است که 90 درصد آن رای منفی دادند.  یکی از اعضای جامعه گفت: “هیچ کس چنگال نمی خواهد”.  تنها 10 درصد به این حرکت رای مثبت داده اند.

 اکثر اعضای جامعه Terra از چگونگی رخ دادن رویدادها برای LUNA و UST ناراضی هستند، اما آنها معتقدند ایجاد یک بلاک چین کاملاً جدید تنها به نفع نهنگ ها خواهد بود، در حالی که خرده فروشان سوخته می شوند.

 Changpeng Zhao، مدیر عامل بایننس نیز قبلاً سوزاندن و خرید مجدد را به عنوان روشی عالی برای نجات اکوسیستم توصیه کرده بود.  به نظر CZ، «ضربه زدن، چنگال زدن، ارزش ایجاد نمی کند.  پس خریدن، سوزاندن انجام می دهد.»

 دو کوون به پارلمان کره جنوبی احضار شد تا درباره سقوط Terra توضیح دهد

 بازارهای کریپتو در هفته گذشته پس از سقوط TerraUSD تحت فشار قرار گرفتند.  علاوه بر برانگیختن خشم در میان سرمایه‌گذاران مضطرب، این سقوط چشمگیر باعث شد تا دولت‌ها و قانون‌گذاران بیشتری برای مقررات سخت‌گیرانه‌تر ارزهای دیجیتال تلاش کنند.

 و اکنون طبق گزارش یک نشریه محلی در روز سه شنبه، حزب محافظه کار کره جنوبی خواهان یک جلسه استماع پارلمانی در مورد خرابی Terra است.  کمیته امور سیاسی مجلس ملی، به ویژه، خواستار احضار دو کوون برای جلسه استماع شد.

 سخنگوی کمیته، یون چانگ هیون، سوالات مختلفی را در رابطه با رفتار ناهماهنگ مبادلات در طول فروپاشی Terra مطرح کرد.  به عنوان مثال، Coinone، Korbit و Gopax معاملات UST و LUNA را در 10 می متوقف کردند، در حالی که Bithumb و Upbit به ترتیب تا 11 و 13 می معاملات خود را متوقف نکردند.

 بدون قانون، مقامات در حال حاضر کار زیادی نمی توانند از نظر حمایت از سرمایه گذار انجام دهند.  یون پیشنهاد کرده است که مقامات صرافی و کوون را به مجلس ملی بیاورند تا مشخص شود که واقعاً چه چیزی باعث سقوط شده است و اقدامات اصلاحی با هدف حمایت از سرمایه‌گذاران ارائه دهد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × چهار =