روسیه به‌دنبال افزایش هزینه برق ماینرهای خانگی است

روسیه به‌دنبال افزایش هزینه برق ماینرهای خانگی است

سرویس ضد انحصاری روسیه پیشنهاد داده است که روس‌هایی که ارزهای دیجیتال را در خانه‌های خود ضرب می‌کنند باید هزینه بیشتری برای انرژی الکتریکی مصرف‌شده بپردازند.  این پیشنهاد پس از ارائه لایحه ای برای تنظیم مقررات استخراج ارزهای دیجیتال به پارلمان روسیه ارائه شد.

سرویس فدرال ضد انحصار روسیه (FAS) طرحی را طراحی کرده است تا ماینرهای آماتور کریپتو ، افزایش نرخ برای برق مصرفی خود دریافت کنند.  این آژانس اصرار دارد که رویکرد خود برای حل مشکل افزایش مصرف در مناطق مسکونی، تا حدی به دلیل محبوبیت روزافزون ماینینگ ، می تواند بار روی شبکه های الکتریکی را کاهش دهد.

 روزنامه Rossiyskaya Gazeta در مقاله ای توضیح می دهد که مقامات فدراسیون روسیه بسته به وضعیت و موقعیت مصرف کنندگان، تعرفه های متفاوتی برای برق دارند.  کسب‌وکارها از طریق تعرفه‌های خود به قیمت‌های خانوار یارانه می‌دهند، که می‌تواند تا دو برابر بیشتر از نرخ‌های عمومی باشد.

 انجمن مصرف کنندگان انرژی خاطرنشان می کند که مصرف کنندگان خصوصی اغلب سعی می کنند از نرخ های پایین خود برای کسب درآمد از طریق برق رسانی به هر چیزی از تعمیرگاه های خودرو گرفته تا مغازه های نجاری استفاده کنند.  در نتیجه، شبکه‌ها در مناطق مسکونی بیش از حد بارگذاری می‌شوند، زیرا برای مقابله با مصرف بیش از حد انرژی طراحی نشده‌اند، که به دلیل استخراج خانه نیز افزایش یافته است.

 FAS اکنون می خواهد آستانه ای برای مصرف برق معرفی کند که بالاتر از آن نرخ های بالاتری اعمال می شود.  به این ترتیب با توجه به سرویس ضد انحصاری، نیازهای خانوار از نیازهای تجاری جدا می شود.  مصرف انواع لوازم خانگی، از جمله مواردی که مصرف برق آنها افزایش یافته است مانند واحدهای تهویه مطبوع، محاسبه خواهد شد.

 FAS خاطرنشان کرد که هر منطقه روسیه قادر خواهد بود مقدار برقی را که با نرخ های ترجیحی عرضه می شود، با در نظر گرفتن عواملی مانند مصرف برق برای گرمایش در ماه های سرد و طول فصل گرما تعیین کند.  در ماه دسامبر، دولت فدرال به مقامات منطقه ای اجازه داد تا به طور مستقل تعرفه های برق محلی را تعیین کنند.

 شبکه‌های تامین برق در مناطق مسکونی بسیاری از مناطق با قیمت‌های پایین تاریخی برق، مانند استان ایرکوتسک، منطقه کراسنویارسک، و داغستان، به دلیل گسترش مزارع استخراج کریپتو بداهه که در زیرزمین‌ها و گاراژها سکه ضرب می‌کنند، دچار خرابی شده‌اند.

 انتظار می‌رود که با اعمال تعرفه‌های متمایز، علاقه به ماینیگ و سایر راه‌های کسب درآمد به قیمت برق خانگی یارانه‌ای کاهش یابد.  این آژانس امیدوار است که رویکرد جدید بتواند هزینه‌های تولید را برای کسب‌وکارها که بر اساس قیمت کالاها و خدمات آنها محاسبه می‌شود، کاهش دهد و در نهایت تورم را سرکوب کند.

 این پیشنهاد در حالی مطرح می شود که قانونگذاران روسیه در حال بررسی پیش نویس قانون جدید در مورد استخراج ارزهای دیجیتال هستند.  هدف این قانون تنظیم صنعت در کشور است که سرشار از منابع انرژی ارزان و شرایط آب و هوایی مطلوب است.  مقامات اذعان کرده اند که مزیت های رقابتی آن می تواند روسیه را به یک رهبر ماینینگ جهانی تبدیل کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + دوازده =