وزارت دارایی روسیه ادعای صادرات نفت و انرژی در ازای بیت کوین را رد کرد

روسیه صادرات نفت در ازای بیت کوین

وزارت دارایی این کشور نشان داده است که دولت روسیه بیت کوین را به عنوان یک گزینه پرداخت برای معاملات تجاری کوچک و نه برای صادرات نفت در نظر می گیرد.  یک مقام ارشد تاکید کرد که این دپارتمان به این معنی است که ارزهای دیجیتال ممکن است در معاملات مبادله ای استفاده شوند، اما نه به عنوان پول قانونی.

 وزارت دارایی می گوید پرداخت های رمزنگاری برای تسویه حساب های دولتی روسیه نیست

پرداخت‌های ارزهای دیجیتال، از نظر معاملات بین‌المللی، توسط مقامات مسکو به‌عنوان یک گزینه جایگزین برای قراردادهای تجاری کوچک خصوصی تلقی می‌شود، اما این بر تحویل نفت روسیه تأثیری نخواهد داشت.  این شفاف سازی توسط رئیس بخش سیاست مالی وزارت دارایی، ایوان چبسکوف، که اخیراً با خبرنگاران در مورد این موضوع صحبت کرده است، ارائه شده است.

این مقام عالی رتبه خاطرنشان کرد: این وزارتخانه پیشنهاد می کند که از ارز دیجیتال به عنوان دارایی استفاده شود نه به عنوان وسیله پرداخت.  او توضیح داد که این بدان معناست که ارزهای دیجیتال را می توان در معاملات مبادله ای استفاده کرد – زمانی که خریدار به طور رسمی بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال را برای یک محصول یا خدمات مبادله می کند.  چبسکوف به نقل از RTVI توضیح داد:

وظیفه این است که یک جایگزین ارائه دهیم و نه اینکه بگوییم روسیه اکنون هزینه همه چیز را با ارزهای دیجیتال پرداخت می کند.  این مربوط به شهرک های دولتی نیست، بلکه فقط به تجارت خصوصی مربوط می شود.

نماینده Minfin خاطرنشان کرد که به دلیل حجم بالای این صادرات، نفت به سختی برای بیت کوین فروخته می شود.  و در حالی که همه شرکای روسیه با وجود مشکلات فزاینده در پرداخت‌های دلار و یورو قادر به انتقال به ارزهای ملی نیستند، او معتقد است که تسویه حساب‌های رمزنگاری تنها تحت قراردادهای نسبتاً کوچک و با کشورهای دوست که برای پذیرش سکه باز هستند امکان‌پذیر است.

اظهارات چبسکوف پس از بیانیه قبلی رئیس کمیته انرژی پارلمان، پاول زاوالنی، بیان شد که از بیت کوین به عنوان جایگزینی برای ارزهای غربی در صادرات انرژی روسیه، به ویژه گاز طبیعی یاد کرد.

در همین حال، بانک مرکزی روسیه موضع خود را در مورد پرداخت های رمزنگاری در چارچوب روابط تجاری خارجی ملایم کرده است.  در ماه مه، مقرراتی که به شرکت‌های روسی اجازه می‌دهد چنین معاملاتی را برای مقاصد واردات و صادرات انجام دهند به لایحه جدید «در مورد ارز دیجیتال» که توسط وزارت دارایی تهیه شده بود، اضافه شد.

در جزئیات گزارش، به رسمیت شناختن ارز دیجیتال به عنوان دارایی در قانون مدنی روسیه و اصلاح ماده مبادلات پایاپای در قوانین حاکم بر فعالیت های اقتصادی خارجی نهادهای روسی نیز برای باز کردن کامل درهای این نوع معامله ضروری است.

ایالات متحده و متحدانش در تلاش هستند تا از استفاده فدراسیون روسیه از ارزهای دیجیتال برای دور زدن تحریم های اعمال شده به دلیل تهاجم نظامی مداوم این کشور به همسایه اوکراین جلوگیری کنند.  RTVI خاطرنشان می کند که برخی از پلتفرم های جهانی ارزهای دیجیتال قبلاً حساب های روسیه را مسدود کرده اند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 17 =