زمان فروش عرضه اولیه

عرضه اولیه

عرضه اولیه رو چه زمانی بفروشیم؟!

سوالی که خیلی زیاد از ما در دایرکت و مشاوره ها میپرسن این هست که کی عرضه اولیه هایی که خریدیم رو بفرشیم.

خب هم همه برای خرید عرضه اولیه ها ذوق داریم. زمان خریدش رو دقیق میدونیم و خیلی راحت خرید میزنیم. اما تقریبا اکثر مواقع برای فروشش دچار شک و تردید و گنگ بودن هستیم.

تو این مقاله میخوایم بررسی مپکنیم ببینیم فروش عرضه اولیه چه تکنیکی داره و چطور میتونیم بیشترین سود رو از عرضه اولیه ها بگیریم.

تو این نمودار داریم میبینیم عرضه اولیه ها معمولا 20 الی 30 روز همینجوری صف خرید هستن و تا زمانی که این اتفاق میفته هیچ نگرانی از بابت اونها نداریم. خب بخاطر اینکه سهم تازه عرضه شده و میزان تقاضا براش زیاده این اتفاق میفته.

اما بعد از یه مدت، این فشار خرید برداشته میشه و مردم کم کم به این فکر میفتن که سودهایی که گرفتن رو نقد کنن. حالا چند تا راه داریم تا ما هم سودمون رو از این سهم ها بیرون بکشیم.

اولین راه و بی ریسک ترین راه این هست که زمانی که اولین موج منفی سهم ایجاد میشه ما هم به این فشار فروش کمک کنیم و ما هم تمام و کمال سهمامون رو بفروشیم. این کار، بدون ریسک ترین کاری هست که ما در بازار برای عرضه اولیه ها میتونیم انجام بدیم. یه سود قابل قبول در یه مدت کوتاه و بدون هیچ دردسری بدست آوردیم.

دومین راه برای افرادی هست که ریسک متوسط رو انتخاب میکنن. تو این روش میتونیم فقط میزان سودی که از این عرضه دریافت کردیم رو بکشیم بیرون و بذاریم اصل پولمون در رشدهای بعدی سهم بمونه. مثلا اگر روی یه عرضه 1 میلیونی اینجا 400 تومن سود کرده بودیم فقط همون 400 تومن رو نقد کنیم و اجازه بدیم اون 1 میلیون در بقیه سود همراه سهم بمونه.

و سومین راه برای افرادی هست که ریسک بیشتری رو قبول میکنن و روش حرفه ای تری هم هست به نسبت دو تا قبلی.

در این روش زمانی که سهم عرضه اولیه شد باید بنیاد سهم رو بررسی کنیم. حالا چجوری؟ با تحلیل بنیادی باید ببینیم ارزش ذاتی این سهم چقدر هست و همون موقع اون تارگت رو یا حالا یکم پایین تر واسه سهم میذاریم و منتظر میشیم یه ماه بعد دو ماه بعد یا حتی 3 ماه بعد به اون تارگت برسه و حتی میتونیم از منفی های مقطعی سهم برای اضافه کردن پول استفاده کنیم.

دقت کنید این روش واسه سهمایی هست که از بنیادشون مطمئن شده باشید و بدونید حتما مسیری که در پیش دارن مسیر صعودی هست.

در دوره سرمایه گذاران دارا به روش‌های حرفه‌ای فروش عرضه اولیه پرداختیم! روش‌هایی که زودتر از 90 درصد افراد فعال در بازار بورس میتونید متوجه شروع اصلاح روند صعودی باشید. برای ثبت نام در این دوره میتونید روی متن زیر کلیک کنید.

برای مشاهده دوره سرمایه گذاری کلیک کنید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × دو =