ساخت NFT در Foundation

ساخت NFT در Foundation دارا صدهزاری

آموزش نحوه ساخت NFT در پلتفرم فاندیشن

توکن های غیر قابل تعویض یا ان اف تی ( NFT چیست؟) به عنوان پیشرفت های بزرگ سال‌های اخیر ظاهر شده اند. NFT ها در چندین پلتفرم و بازار مختلف قابل ساخت, معامله و جمع آوری هستند. که در مقاله 10 سایت برتر خرید و فروشNFT, معرفی شده اند.  بسیاری از سازندگان, هنرمندان و حتی شرکت ها مشتاق هستند از این نوآوری برای ایفای نقش در صنعت متاورس استفاده کنند. یکی از مراحل ضروری برای ساختNFT, مینت کردن(mint) است. در این مقاله مراحل ساخت NFT در foundation, توسط تیم دارا صدهزاری آموزش داده می‌شود.

 چیستFoundation app

فاندیشن (Foundation.app) یکی از معروف‌ترین و سریع‌ترین بازارها برای استخراج و جمع‌آوری NFT است. Foundation جایی است که نحوه ارزش گذاری هنر خلاقانه, اقتصاد آینده و رویکردهای جدید برای مالکیت و کسب درآمد متفاوت است.

فاندیشن، مانند اکثر بازارها، یک قرارداد هوشمند بر روی بلاک چین اتریوم اجرا می کندو این امکان را به شما می دهد تا به راحتی آثار دیجیتال را مینت (mint) و یا از طریق بازارهای اولیه و ثانویه خرید و فروش کنید.

در بازار اولیه اگر به عنوان خالق اصلی باشید به شما قابلیت مینت کردن و فروش NFT را و اگر کلکسیونر باشید به شما قابلیت خرید مستقیم از هنرمند دیجیتال را می‌دهد.

یک بازار ثانویه به مجموعه‌داران اجازه می‌دهد تا NFT‌ها را قیمتی بالاتر از قیمت اولیه‌شان برای کسب سود, دوباره بفروشند.

هزینه های خدمات یکی دیگر از مواردی است که باید به آن توجه شود. معمولاً هزینه خدمات 10 تا 15 درصدی به ترتیب برای سازندگان و مجموعه داران در بازارهای اولیه و ثانویه اعمال می شود

برخی از NFT های محبوب در این پلتفرم PplPleasr و Pak x Trevor Jones هستند. ان اف تی NyanCat by Chris به قیمت 590000 دلار در فاندیشن به فروش رسید.

ساخت NFT در Foundation دارا صدهزاریدعوت نامه foundation app

در فاندیشن شما به یک دعوت نامه از یک عضو فعال نیاز دارید تا بتوانید NFT ایجاد کنید.

اگرچه ممکن است بتوانید بدون دعوت نامه ثبت نام کنید، اما فعالیت های شما محدود خواهد بود و نمی توانید NFT ها را مینت کنید. پس از پذیرفتن دعوت از یک عضو موجود، می‌توانید تا آنجا که ممکن است NFT بسازید و بفروشید.

به عنوان یک کلکسیونر، ممکن است نیازی به دعوت نامه نداشته باشند. می‌توانید ثبت نام کنید و قیمت پیشنهادی خود را برای NFT‌ مورد نظر اعلام کرده و آن را از هنرمندان دیجیتالی خریداری کنید.

ثبت نام برای سازندگان و کاربران دعوت شده به صورت رایگان است. شما نیز به‌عنوان یک خالق، پس از تولید و فروش اولین NFT خود، گذینه دعوت از سایرین را خواهید داشت.

برای اینکه بتوانید از اعضای فعلی در فاندیشن دعوت‌نامه دریافت کنید، باید به پلتفرم بروید و به اعضای شبکه‌های اجتماعی مختلف مانند توییتر و غیره متصل شوید.

ساخت NFT در Foundation دارا صدهزاریثبت نام در foundation app

فاندیشن یک پلت فرم عالی برای مینت و فروش NFT است. در اینجا نگاهی به مزایا و معایب استفاده از Foundation برای ساختNFT داریم.

مزایا
فاندیشن بر روی بلاک چین اتریوم اجرا می شود. به دلیل محبوبیت و در دسترس بودن اتریوم در سرتاسر جهان، این امکان را می دهد تا به راحتی در دسترس همه اقشار باشد.
بنیاد یک بازار اولیه و ثانویه را اداره می کند. این امر ساخت، فروش و فروش مجدد NFT را از یک پلتفرم آسان تر می کند.
فاندیشن جامعه محور است. این پلتفرم ارتباط با سایر سازندگان را از طریق جوامع رسانه های اجتماعی آسان می کند.
همچین دارای یک وبلاگ و بخش سؤالات متداول است که در آن پاسخ به سؤالات قریب الوقوع شما حل می شود. یک پلت فرم خدمات مشتری نیز وجود دارد که به شما امکان انجام مراحل و کارها را به درستی، سریع و راحتی می‌دهد

NFT ها را در Foundation انتقال دهید. شما فقط می توانید NFT خود را به یک بازار مرتبط دیگر یا با پشتیبانی بلاک چین منتقل کنید.
برای مثال، می‌توانید NFT خود را با پلتفرم دیگری که توسط اتریوم پشتیبانی می‌شود مانند OpenSea یا Rarible به اشتراک بگذارید.

معایب
در فاندیشن شما می‌توانید به‌صورت رایگان ثبت‌نام کنید، اما فروش یا فروش مجدد NFT‌ها در Foundation به کارمزد گاز اتریوم (Gwei) نیاز دارد.
برخلاف OpenSea و Rarible که می‌توانید ثبت‌نام کنید و فوراً شروع به ساختNFT کنید، در اینجا قبل از اینکه بتوانید NFT را مینت کنید، به یک دعوت‌نامه در Foundation نیاز دارید.
شما نمی توانید محتوای اضافی را به NFT های خود در Foundation اضافه کنید. Foundation ویژگی «محتوای بازشدنی» خود را در پلتفرم خود متوقف کرد، که مانند بسیاری از بازارهای NFT مانند Rarible، به شما امکان می‌دهد آثار هنری دیجیتالی با وضوح بالا یا فایل‌های بیشتری را برای کلکسیونرهای NFT خود اضافه کنید.

ساخت NFT در Foundation دارا صدهزاریاکوسیستم Foundation

بازارها بر روی یک اکوسیستم بلاک چین اجرا می شوند که آنها را از طریق قراردادهای هوشمند نگهداری می کند. بلاک چین مسئول ذخیره و اجرای تراکنش ها در دفترها است.

اتریوم بلاک چینی است که فاندیشن بر روی آن تأسیس شده است. این قرارداد محبوب ترین قرارداد هوشمند برای اکثر بازارهای NFT است.

شما نمی توانید تراکنش های موجود در بلاک چین اتریوم را تغییر دهید. اما می توانید یک NFT را حذف یا رایت کنید. این فرآیند NFT شما را به طور کامل از بلاک چین اتریوم حذف می کند.

نحوه رایت و حذف NFT

اگر یک NFT هیچ پیشنهادی دریافت نمی کند یا در یک بازار خوب عمل می کند، ممکن است نیاز به رایت کردن آن وجود داشته باشد.

شما می توانید این کار را در Foundation انجام دهید. اما به خاطر داشته باشید که نمی توانید NFT خود را پس از رایت آن دوباره برگردانید.

در نمایه خود، به NFT که می خواهید رایت کنید بروید.
در زیر آن، درست قبل از گزینهlist NFT، سه نقطه را می‌بینید. روی آن کلیک کنید.
اگر قبلاً NFT را فهرست کرده اید، باید ابتدا با کلیک بر روی Unlist NFT  آن را از لیست خارج کنید.
Burn NFT را انتخاب کرده و آن را تایید کنید.
هزینه گاز برای تکمیل فرآیند مورد نیاز است.
سپس NFT از نمایه شما و بلاک چین نیز ناپدید می شود.

ساخت NFT در Foundation دارا صدهزاریآموزش سایت فاندیشن

کیف پول

برای ایجاد NFT در Foundation، به اتر و یک کیف ارز دیجیتال (با پشتیبانی از اتر) نیاز دارید تا بتوانید تراکنش ها را بدون دردسر مدیریت، تأیید و اجرا کنید. کیف پول همچنین راهی برای دریافت پرداخت هاست.

یک کیف پول تحت وب در Foundation مورد نیاز است. مورد استفاده ترین و پیشنهاد ما متامسک (MetaMask) است. می توانید آن را به صورت رایگان به عنوان افزونه مرورگر نصب کرده و در عرض چند دقیقه به نمایه فاندیشن خود پیوند دهید.

MetaMask را سرچ کنید یا به MetaMask.io مراجعه کنید.
بسته به مرورگری که استفاده می کنید، روی Install MetaMask for Chrome or Firefox کلیک کنید.

دانلود چند ثانیه طول می کشد.
روی ایجاد کیف پول کلیک کنید و نام کاربری و رمز عبور خود را تنظیم کنید.
یک عبارت بازیابی به ترتیب عددی به شما اختصاص داده می شود. مطمئن شوید که آنها را امن نگه دارید زیرا به دلایل امنیتی یا ثبت نام در آینده مهم خواهند بود.
کلمه را وارد کنید تا حساب شما تأیید شود.
اکنون حساب MetaMask خود را دارید. می‌توانید از طریق کوین‌بیس یا صرافی ارز دیجیتال دیگر ، آن را با اتریوم تأمین مالی کنید.

به نمایه فاندیشن خود بروید و اتصال کیف پول را انتخاب کنید.
نمایه شما به کیف پول متامسک شما متصل می شود و می توانید تنظیمات دیگر را شخصی سازی کنید.

کارمزد

کارمزدهای گاز اتریوم که با «Gwei» اندازه‌گیری می‌شوند، هزینه‌های اجباری در تمام بازارهای NFT هستند که قراردادهای هوشمند اتریوم را اجرا می‌کنند. 1 Gwei می تواند برابر 0.000000001 ETH یا بیشتر باشد.

کارمزد شما را قادر می سازد تا تراکنش ها را روی بلاک چین اتریوم انجام دهید. شما می توانید آن را بر اساس انرژی صرف شده برای هر تراکنشی که در بلاک چین اتریوم انجام می شود محاسبه کنید.

گهگاه با تغییراتی در هزینه های گاز مواجه می‌شوید و این به دلیل ازدحام شبکه است که ممکن است سرعت پردازش تراکنش ها را کاهش دهد. زمانی اتفاق می‌افتد که افراد زیادی (به‌دلیل اعمال بازار یا قیمت ارزهای دیجیتال) اتریوم را به‌طور هم‌زمان معامله می‌کنند.

یکی دیگر از دلایل بالا بودن کارمزد گاز، شرط انجام معامله است. نمونه‌ای از این موارد بزرگی حجم فایل آثار دیجیتال است. زمانی که یکی پس از دیگری مینت می‌شوند یا مجموعه‌ای از NFT را می‌چینند.

ابزارهایی مانند Pumpmygas.xy به شما این امکان را می دهد که قیمت گاز اتریوم را در بازارهای مختلف بررسی کنید. این به شما امکان می دهد بدانید که قیمت گاز اتریوم چه زمانی بالا، متوسط ​​یا پایین است.

پس از پذیرش دعوت نامه، ایجاد کیف پول MetaMask و تامین مالی آن با اتر کافی(برای مثال 100 دلار اتر) می توانید اولین اثر هنری NFT خود را بر روی پلتفرم مینت کنید.

ساخت NFT در Foundation دارا صدهزاریساخت NFT در Foundation

مینتNFT

از فاندیشن بازدید کنید. در گوشه سمت راست بالا، روی Create کلیک کنید. شما به صفحه‌ای هدایت می‌شوید که نوشته شده است: «Create an NFT».
اکنون، می‌توانید نوع تصویری را که می‌خواهید آپلود کنید انتخاب کنید:  JPG، PNG یا ویدیو در فرمت‌های MP4.
توجه داشته باشید که نمی توانید فایل های بزرگتر از 50 مگابایت را ارسال کنید ولی می‌توانید تصاویر با وضوح بالا را در Foundation آپلود کنید.

آپلود آثار هنری شما آن را به سیستم فایل بین سیاره ای (IPFS) هدایت می کند. IPFS یک شبکه ذخیره سازی ابری غیرمتمرکز Web3 برای هنرهای دیجیتال، رسانه ها و NFT ها است.

این به قرارداد هوشمند Ethereum بازار مرتبط است و به شما امکان می دهد NFT های خود را با استفاده از فراداده از شناسه محتوای NFT خود در Etherscan ردیابی کنید.

پس از آپلود موفقیت آمیز فایل ها، می توانید عنوان و جزئیات مهم را برای مجموعه خود اضافه کنید.
تأیید کنید که اطلاعاتی که برای هنر دیجیتال خود ارائه کرده اید صحیح است . سپس با کلیک بر روی Mint NFT و امضای آن در کیف پول اتریوم خود، اقدام به ساخت آن کنید.
با ایجاد یک امضا برای NFT خود، مالکیت اثر هنری را تأیید می کنید.

اکنون برای تصویب کارمزد گاز برای معامله اقدام کنید.
مدتی طول می کشد تا NFT شما با موفقیت ثبت شود. از طریق Etherscan می توانید زمان تخمینی را بررسی کنید. شما همچنین می توانید از Etherscan برای پیگیری روند استفاده کنید.
برای مشاهده روی View on Etherscan کلیک کنید.

ساخت NFT در foundation دارا صدهزاری

لیست  NFT

پس از تکمیل، NFT خود را در نمایه خود خواهید دید.
می‌توانید NFT خود را در فاندیشن فهرست کنید یا حراج کنید.

فهرست بندی به معنای تعیین قیمت برای NFT شما در یک بازار است. پس از تعیین قیمت برای NFT خود، می توانید آن را حراج کنید.

قبل از تعیین قیمت برای NFT، مطمئن شوید که یک قیمت رزرو برای آن در نظر گرفته اید.

یک قیمت رزرو شما باید حداقل قیمت ممکن را برای NFT خود به دقت تجزیه و تحلیل کرده و 15٪ هزینه خدمات لازم را که توسط Foundation دریافت می شود را کسر کنید. هدف آن افزایش سودآوری اثر هنری شما پس از حذف هزینه است.

مزایده ها معمولاً 24 ساعت طول می کشد تا تکمیل شوند و پس از آن بالاترین پیشنهاد NFT را دریافت می کند.

به NFT جدید در نمایه خود بروید و در زیر آن روی List NFT کلیک کنید.
قیمت رزرو را برای NFT خود تنظیم کنید. معمولاً بر حسب ETH تنظیم می شود. سپس بر روی List your NFT کلیک کنید.
سپس تراکنش را در کیف پول MetaMask خود تأیید کنید.
شما با موفقیت NFT خود را فهرست کرده اید.
حراجی پس از 24 ساعت آغاز می شود. پس از کلیک بر روی View Artwork می توانید آن را به صورت زنده مشاهده کنید.

اکنون می توانید NFT خود را تبلیغ کنید و منتظر بمانید تا حراج توسط کلکسیونرهای احتمالی تکمیل شود.

ساخت NFT در foundation دارا صدهزاری

خرید NFT در Foundation

شما به عنوان کلکسیونر  می‌توانید با دریافت دستمزد هنگام فروش اثری در بازار ثانویه، ETH کسب کنید. همچنین فرصتی برای سرمایه گذاری در حرفه هنرمندان دیجیتال است. این بازی یک برد-برد است.

در حال حاضر سه راه برای جمع آوریNFT وجود دارد:خرید لحظه‌ای، پیشنهادات، و حراج رزرو.

Buy Now: می توانید فورا NFT مورد نظر خود را بدست آورید.

ساخت NFT در foundation دارا صدهزاری
پیشنهادات: همه NFT ها برای Offer on Foundation در دسترس هستند. اگر به یک قطعه چشم دوخته‌اید اما نمی‌خواهید شانس خود را در یک حراج امتحان کنید، یک پیشنهاد قیمت بدهید.

ساخت NFT در foundation دارا صدهزاری
حراج‌های رزرو:  در حراجی 24 ساعته, پیشنهاد قیمت را از قیمت رزرو آن شروع می‌کنید و قبل از تمام شدن زمان سنج، در یک حراج فعال، برای یک NFT پیشنهاد می‌دهید.

ساخت NFT در foundation دارا صدهزاری
در Foundation، هر کسی می‌تواند NFT‌ها را هولد کند.

پس از تجزیه و تحلیل و تحقیق در مورد NFt مورد نظر می‌توانید از Foundation.app دیدن کنید تا پیشنهادات خود را ارائه دهید.

در اینجا مواردی وجود دارد که هنگام مناقصه در مزایده باید در نظر بگیرید:

1. قیمت رزرو
قیمت رزرو حداقل قیمت است. کلکسیونرها فقط می توانند مناقصه را از قیمت رزرو یک NFT شروع کنند.

2. بلاک چین
همیشه به خاطر داشته باشید که بلاک چین ها مختص بازارهای NFT هستند. شما باید اتر داشته باشید تا بتوانید یک NFT در یک بازار میزبان اتریوم, خریداری کنید.

قبل از شروع  مناقصه، اطمینان حاصل کنید که کیف پول متامسک خود را به نمایه متصل کرده اید.

3. زمان سنجی
حراج ها معمولا یک بازه زمانی 24 ساعته دارند. معمولاً زمانی که پیشنهادی 15 دقیقه مانده به زمان بسته شدن پیشنهاد می شود، 15 دقیقه اضافه می شود تا به خریداران دیگر این امتیاز داده شود که دوباره پیشنهاد بدهند.

با در نظر گرفتن این موضوعات، می توانید برای خرید NFT اقدام کنید.

بر روی ارائه پیشنهاد (Place a bid) کلیک کنید.
قیمت پیشنهادی خود را تعیین کنید اگر شما اولین پیشنهاد دهنده هستید، باید 10% بالاتر از قیمت رزرو پیشنهاد دهید.
بر روی ‘تأیید’ در زیر کادر پیشنهاد کلیک کنید. مبلغ مذکور را از کیف پول شما کسر می کند و در صندوق امانات فاندیشن قرار می دهد.
برای تکمیل تراکنش به کارمزد گاز اتریوم نیاز است و می توانید تراکنش خود را از طریق Etherscan نیز پیگیری کنید.
هنگامی که مزایده کامل شد، تنها در صورتی می توانید NFT را مطالبه کنید که بالاترین قیمت پیشنهادی را داشته باشید. در غیر این صورت، تا زمانی که منتظر حراج دیگری هستید، پول شما به کیف پول شما بازگردانده می شود.

ساخت NFT در Foundation دارا صدهزاری

برای یادگیری ساخت NFT در Opensea که یکی از محبوب ترین و پرکاربرد ترین بازارهای دارایی های دیجیتال است, کلیک کنید.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + هفده =