سامسونگ می‌خواهد یک ETF بلاک چینی را در بورس هنگ‌کنگ ثبت کند

سامسونگ می‌خواهد یک ETF بلاک چینی را در بورس هنگ‌کنگ ثبت کند دارا صدهزاری

طبق گزارش‌ها، بازوی سرمایه‌گذاری گروه سامسونگ قرار است در نیمه اول سال جاری یک صندوق قابل معامله در بورس بلاک چین (ETF) را در بورس هنگ کنگ فهرست کند.  ETF ساختاری مشابه ساختار BLOK، یکی از محصولات ETF Holdings Amplify دارد.

شرکت مدیریت دارایی سامسونگ (SAMC) انتظار می رود در نیمه اول سال 2022 یک صندوق قابل معامله در بورس بلاک چین (ETF) را در بورس هنگ کنگ فهرست کند.  طبق یک گزارش، فهرست یک ETF که شرکت‌های فناوری ارزهای دیجیتال و بلاک چین را ردیابی می‌کند، اولین مورد برای آسیا خواهد بود.

 انتظار می رود که فهرست ETF در نیمه اول سال 2022 انجام شود، چند هفته پس از آن که گزارش شده است SAMC 20٪ از سهام شرکت Amplify Holding، یک حامی مالی ETF ایالات متحده را به دست آورد.  به عنوان بخشی از قرارداد خرید 30 میلیون دلاری با هلدینگ Amplify، بازوی سرمایه گذاری گروه سامسونگ دارای حقوق انحصاری برای ارائه محصولات Amplify در آسیا خواهد بود.

 تصور می شود که حامی ETF ایالات متحده، که به خاطر محصولات ETF خود مانند BLOK یا Amplify Transformational Data Sharing ETF مشهور است، «حداقل 80 درصد از دارایی خالص خود را در اوراق بهادار سهام شرکت های بلاک چین سرمایه گذاری می کند».  طبق گزارش، ETF مدیر دارایی ساختاری مشابه ساختار BLOK خواهد داشت.

 هیچ برنامه ای برای عرضه در بازار بورس کره وجود ندارد

 برخی از شرکت‌های بلاک چینی که هلدینگ Amplify در آنها سرمایه‌گذاری کرده است عبارتند از Silvergate Capital، تولیدکننده واحد پردازش گرافیکی (GPU)، Nvidia، Galaxy Digital Holdings و Coinbase.

 طبق گزارش The Korea Economic Daily، مدیر دارایی قصد دارد ETF را تحت نام خود نشان دهد.  این گزارش همچنین نشان داد که SAMC ممکن است به این زودی ETF بازار سهام کره جنوبی را به دلیل قوانین ارزهای دیجیتال این کشور فهرست نکند.

 با این حال، این گزارش بیان می‌کند که مدیر دارایی در حال بررسی فهرست کردن برخی از ETF‌های دیگر Amplify در بازارهای کره و همچنین بازارهای خارج از کشور است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + سیزده =